NENECHTE SE ZABÍT, NEBO HŮŘ, VYLOUČIT.


3.kapitola - Návštěva

Harry se snažil najít svůj pokoj. Musel hledat opatrně, aby náhodou nenarazil na rodiče. Asi by jim bylo divné, že hledá svůj vlastní pokoj. Byl tady už hodněkrát. Nejdříve s Remusem, když byl ještě naživu a později po pádu Voldemorta. Nikdy si však neuvědomil, jak je tenhle dům, nebo spíše vila, velký. Viděl ho jenom po zásahu Voldemorta, když byl téměř celý zničený a pokoje zavaleny. Věděl, ale kde byly pokoje jeho rodičů a tak se podle toho snažil orientovat.

Nakonec narazil na svůj pokoj. Opatrně otevřel dveře a vešel. Nemohl tomu uvěřit. Vždycky si takový pokoj přál, ale nikdy by to nepřiznal. Jeho pracovna byla ponurá, jelikož si to tam nijak nevyzdobil a neměl ani na to náladu a jeho dům na Grimmauldově náměstí byl ponurý ještě víc. Tenhle pokoj byl však plný světla a života.

Skládal se z ložnice, pokoje, koupelny a pracovny s knihovnou. Harry si říkal, že kdyby Hermi viděla jeho obrovskou knihovnu, asi by se zbláznila. Pak ho však napadlo, že jestli je tahle realita stejná s tou ze které přišel, budou i tady jeho nejlepšími přáteli Ron s Hermionou.

Začal se podrobněji rozhlížet po svém pokoji. V pokoji byla kožená sedací souprava ve světle béžové barvě. Pokoj byl vymalovaný ve žluté barvě a koberec byl bílý. Harry si říkal, že jsou to čistě neutrální barvy. Zato jeho ložnice byla jak z Bradavické společenky. Byla vymalována do žluto zlaté barvy. Na posteli byl rudý potah a rudé závěsy se lvem , který byl nádherně zlatě vyšitý. Harry si říkal, že tohle musí být určitě tátova práce. Máma by určitě neschvalovala takovou Nebelvírskou výzdobu. Koupelna byla v oranžovo žluté a byla nádherně projasněná. Byla tam obrovská vana, nebo spíše malý bazén a Harrymu trochu připomínala prefetskou koupelnu, ve které byl ve čtvrtém ročníku.

Nakonec si nechal pracovnu. Byla to menší místnost s obrovským stolem, který plnil velkou část místnosti a pohodlným křeslem, které lákalo k posezení. Největší část pracovny však zaujímala knihovna obrovských rozměrů. Harry by se do ní rád podíval, ale uvědomil si, že na něj čekají rodiče a že se ještě musí převléknout a tak radši opustil pracovnu a šel si hledat vhodné oblečení ze své šatny.

Po dlouhém hledání, váhání a vybírání, konečně našel co mu vyhovovalo. Vzal si pohodlné plátěné kalhoty s kapsami, které vypadaly dobře i když byly jen plátěné. Měly trochu nazelenavou až černou barvu a tak si k nim vzal černé tričko s krátkými rukávy a stejně plátěnou bundu, jako byly kalhoty. Musel uznat, že mu to sekne a že mu oblečení skvěle ladí. Jestli mu to koupila mamka, má skvělý vkus. Našel ještě tlustý náramek z bílého zlata a k tomu stejný řetízek a tak si to k tomu také vzal. Dohromady to působilo velmi dobře. Trochu si připadal jako rozmazlený frajírek, který má bohatý rodiče, kteří mu koupí cokoliv si zamane. Nebyl daleko od pravdy. Jeho rodiče byli velice bohatí a pracovali jen pro zábavu. Peněz měli dostatek, aby si po celý život jen užívali, ale je to nebavilo. Potterové patřili mezi nejstarší a nejvznešenější rody a tak taky museli vypadat a Harry tak skutečně vypadal.

" Harry, kde tak dlouho vězíš," zakřičel zezdola James. Harry se probral ze svých úvah a seběhl dolů.

" Vždyť už jdu," zavolal a vtrhl do pokoje.

" Fíha," hvízdl uznale James.

" S jakou krasavicí se máš sejít, že si se takhle vymódil?" zašklebil se James.

" S nikým, ale přeci nechci mámě udělat ostudu, navíc když tam bude Severus Snape, který by mě nejraději zakopal na místě," ušklíbl se Harry.

James se rozesmál: " Srabus? Neznám nikoho, koho by nechtěl na místě zakopat, snad jen tvojí matku, což mě neuvěřitelně štve," zavrčel James.

" Copak tě zase štve miláčku," vešla do pokoje Lily.

" Ale nic, jen sem nadával na Brumbála kolik mi nandal práce," řekl rychle James se svatouškovským úsměvem.

" Vypadáš skvěle zlato," usmála se Lily.

" Odkud máš ten náramek s řetízkem?" zajímalo jí.

" Ani nevím, našel jsem ho v oblečení a tak jsem si ho vzal, protože se mi zrovna k tomu hodil," dělal zamyšleného Harry.

" Zato já to vím," řekl znalecky James.

" Dala ti to Hermiona, když jste spolu ještě chodili," řekl James.

" My jsme spolu chodili?" nestačil zadržet své myšlenky Harry.

" Samozřejmě, copak si na to nepamatuješ?" prohlížela si ho Lily a zkoumala ho, jako by hledala sebemenší náznak toho co je s jejím synem.

" Jistě, že si to pamatuju, ale nepamatuju si, že by mi dala tohle," snažil se z toho vykroutit Harry.

" Dala ti to myslím na usmířenou, abyste zůstali kamarádi. Já do teď tvrdím, že jste se neměli rozcházet, byli jste senza pár," mrknul na něj James.

" Myslím, že jako kamarádi jsme radši," namítl Harry.

" A navíc mi přijde, že má Ron Hermi radši než si myslí a já bych nechtěl, aby kvůli tomu bylo mezi námi nepřátelství," řekl Harry.

" Ale stejně je to škoda," nevzdal se James. Lily po něm hodila zlostný pohled, který jasně říkal, aby si svoje poznámky radši nechal pro sebe.

" A co byste říkali, kdybychom spolu já a Ginny začali chodit?" zkusil Harry.

" Ginny? Myslíš Ginny Weasleyovou?" zeptal se James.

" Jo, přijde mi hezká a milá a pokukuje po mě už od druháku," zakřenil se Harry.

" Je to milá holka, ale dej si pozor na Molly, ta by ti dala, kdybys jí něco proved," řekl James.

" Nikdy bych jí nic neudělal," namítl Harry.

" To měla být sranda synu, ale teď už pudem. Sirius musí už zuřit kde tak dlouho jsme," řekl James a vzal syna kolem ramen a přemístil se s ním.

.

19.07.2008 14:39:33
magie-v-obraze

Líbí se vám mé Twilight povídky?

Jasně, jsou skvělý. (4102 | 25%)
Moc ne (3992 | 25%)
Nečtu je (4037 | 25%)

Vaše nejoblíbenější povídka

HP a Láska je slepá (4588 | 6%)
HP a Nová naděje (5893 | 8%)
HP a Dětská Armáda (5328 | 7%)
HP a Změněný (5148 | 7%)
HP a Temnota se vrací (4504 | 6%)
HP a Bláznivá rodina (4557 | 6%)
HP a Boj za lásku (4513 | 6%)

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (6227 | 36%)
Ne (5593 | 32%)
Všechny postavy jsou vlastnictvím J. K. Rowlingové. Nedělám si na ně žádná práva jen na ty, které jsem vymyslela.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one