NENECHTE SE ZABÍT, NEBO HŮŘ, VYLOUČIT.


4.kapitola - Tichošlápek

Přemístili se na Grimmauldovo náměstí. Harry se už chtěl vydat k domu číslo 12, ale včas se zarazil, když si všiml, že se jeho rodiče nehýbají.

" Harry," začal James. " Vím, že se nejspíš divíš co děláme zrovna tady, kde to vůbec neznáš," řekl James.

Harry radši přikývl než aby odpověděl, že to tu zná až moc dobře a rozhodně nemá tenhle dům v oblibě.

" Víš Harry tady na Grimmaloudově náměstí se nachází dům rodiny Blacků a jelikož je Sirius poslední z tohoto rodu je tento dům nyní jeho," vysvětlil James a Harry dělal, že ho to ohromně zajímá, i když tohle už dávno věděl.

" Tím chcete říct, že teď Sirius bydlí v domě po jeho rodičích?" usnadnil Jamesovi vysvětlování Harry.

" Ano, přesně tohle jsme ti chtěli říct," usmál se James.

 " To si mohl říct i bez těch zbytečných vytáček, no a tak Sirius bydlí jinde než dřív, svět se kvůli tomu nezboří," uchechtl se Harry.

" To jistě ne, zlato," zasmála se Lily. " Ale to není všechno," řekla.

" A co ještě?" zajímalo Harryho.

 " Tady ne Lil, mohl by nás někdo sledovat," zarazil jí James.

" Raději půjdeme dovnitř. Na Harry, tohle si přečti," podal mu James kus papíru. Harry to ani číst nemusel, věděl, že je tam napsaná adresa kvůli Fideolovu zaklínadlu.

Harry dělal, že čte a pak ten papír zapálil. " Co to děláš, Harry?"vykřikl James.

" Co by. Přece nechcete, aby se to dostalo k někomu nepovolanýmu," řekl Harry. " Pokud to budete chtít pro někoho dalšího, dá vám jistě strážce jiný," vysvětloval Harry, jakoby to říkal malým dětem.

" Jaký strážce Harry?" zeptal se James, i když věděl koho myslí, ale přece jen ho zajímalo, jak se to dozvěděl.

" Nedělejte ze mě blbce, prosím vás. To by poznal snad každý kdo stud.....," Harry se najednou zarazil. Málem se přeřekl, že to ví každý kdo studoval Bystrozorskou akademii.

" Kdo co Harry?" zeptala se Lily.

" To nic mami, chtěl jsem říct, že by každýho hned napadlo, že je ten dům chráněný Fideolovým zaklínadlem, tudíž má strážce tajemství od kterého jste se tu adresu jistě dozvěděli i vy. Bylo mi to hned jasné, jak jste mi dali tu adresu přečíst a navíc ten dům není viditelný pokud neznáš jeho přesnou polohu," řekl Harry, jako by to měl naučená nazpaměť z učebnice. Tak trochu to i bylo, Hermiona mu to tolikrát opakovala, že se mu to vtisklo do paměti.

" No teda Harry, že by si konečně dával pozor, když se tě snažím něco naučit," usmála se Lily.

" Jistě mami," usmál se zářivě Harry.“ Nepudeme dovnitř, připadám si tady takhle dost divně a navíc by sem za chvíli mohli začít chodit mudlové a až nás tady uvidí, jak tu stojíme, jak blázni," ušklíbl se Harry.

" No dovol, jaký blázni, jen jsme ti to chtěli vysvětlit než pudeme dovnitř," obhajoval se James a vykročil k domu.

Třikrát zaklepal, což bylo smluvené heslo a někdo mu otevřel dveře. Všichni se rychle vsunuli dovnitř, než se za nimi dveře zas zavřely.

" No to je dost kamaráde, kde si tak dlouho?" objal Jamese Remus. " To víš tady mladej si dělal nahoře snad módní přehlídku a Lily stačila mezitím uspořádat párty," zasmál se James. " Ale proč šeptáme?" zeptala se Lily.

Remus nestačil ani zareagovat a obraz paní Blackové se rozkřičel po celým domě. James totiž zakopl o Trolí nohu, která byla použita jako věšák. Omluvně se podíval na Náměsíčníka a šel mu rychle pomoct se zatažením závěsu přes obraz staré dámy.

" Sakra, jakej idi......," to vletěl Sirius do chodby a otáčel se, aby zjistil kdo zas rozhněval jeho milou, mrtvou matinku.

" Jamie co tu probůh vyvádíš?" smál se Sirius. " To se ti řekne Sirie, to si nemohl dát ten pitomej věšák pryč? Moc dobře víš, že se o něj pokaždý přerazim!" nadával James.

" Nemůžu za to, že si tele," smál se Sirius. " Přerážíš se o něj od tý doby co si tu byl poprvý, když mi bylo dvanáct," rozchechtal se Sirius. " Doufal jsem, že už tě po tolika letech napadne se mu vyhnout."

Harry s Lily se smáli a sledovali Jamese s rudým obličejem.

" Harry!" vrhl se na něj Sirius. " Ani sem si tě v tom kraválu nevšiml," řekl Sirius.

" Taky tě rád vidím kmotře," objal ho Harry.

" Teda Harry tobě to sekne, ty jdeš dneska někam na rande co, jen se přiznej," škádlil ho Sirius.

" Podej si ruku s tátou, ten říkal to samý, ale ujišťuji tě, že nikam nejdu. To prostě nemůžu jen tak vypadat dobře?" divil se Harry.

" Ale jasně, že jo, jen je to dost neobvyklý, hlavně u tebe," usmál se Sirius.

" Tak pojďte, čekali jsme na vás s tou večeří," popostrčil je Sirius do kuchyně.

Tam už seděli Severus Snape s Nymfadorou Tonksovou, která seděla jak opařená. Zřejmě jí nebylo zrovna příjemné sedět vedle obávaného profesora lektvarů.

" Lily," vyskočil Severus hbitě ze židle až ji málem převrhl. James na něj hodil nenávistný pohled, který jasně říkal: " To je moje žena ty všiváku a já si dám na tebe pozor!"

" Ráda tě vidím Severusi," usmála se Lily. Snape jakoby si teprve teď uvědomil kde je a jeho úsměv rychle nahradila ledová maska. " Á mladý pan Potter," ušklíbl se Snape, když uviděl Harryho. " Doufám, že se pilně učíte přes prázdniny lektvary, nerad bych abyste nestíhal ostatní spolužáky."

" Nebojte se pane profesore, já stíhat budu," řekl stejně jízlivě Harry. Věděl, že mu už teď lektvary problémy dělat nebudou. Vystudoval je přeci na Bystrozorské akademii a tam je musel umět přímo mistrovsky. Pěkně to Snapeovi natře. To bude koukat až mu udělá bez sebemenší chyby Doušek živé smrti. Ušklíbl se pro sebe Harry.

Snape se na něj podezíravě podíval. " To doufám," odvětil.

19.07.2008 14:40:41
magie-v-obraze

Líbí se vám mé Twilight povídky?

Jasně, jsou skvělý. (4102 | 25%)
Moc ne (3992 | 25%)
Nečtu je (4037 | 25%)

Vaše nejoblíbenější povídka

HP a Láska je slepá (4588 | 6%)
HP a Nová naděje (5893 | 8%)
HP a Dětská Armáda (5328 | 7%)
HP a Změněný (5148 | 7%)
HP a Temnota se vrací (4504 | 6%)
HP a Bláznivá rodina (4557 | 6%)
HP a Boj za lásku (4513 | 6%)

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (6227 | 36%)
Ne (5593 | 32%)
Všechny postavy jsou vlastnictvím J. K. Rowlingové. Nedělám si na ně žádná práva jen na ty, které jsem vymyslela.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one