NENECHTE SE ZABÍT, NEBO HŮŘ, VYLOUČIT.

20. kapitola – Obřad

 

Začala hrát krásná hudba a uprostřed uličky se objevily dvě holčičky v šatičkách. Harry se tomu musel pousmát. Holčičky před sebe házely okvětní lístky rudých a bílých růží. Za nimi šel pan Tonks a vedl jeho budoucí ženu.

Nymf vypadala nádherně. Měla krásné zlaté šaty s korzetem a v ruce držela kytici rudých růží a nervózně se usmívala. Vlasy se jí vlnily ve větru a opatrně našlapovala podpatky na lístky růží.

Harrymu přišlo, že se jakoby všechno zastavilo a ta cesta k němu jí trvala hrozně dlouho. Konečně došel pan Tonks s Nymf až k Harrymu. Harry k Nymf natáhl ruku a Nymf se jí chytila.

 

„Dej mi na ní pozor,“řekl ještě pan Tonks.

 

Harry se pousmál a řekl. „Dám. Slibuju.“

 

Drželi se za ruce a poslouchali částečně Brumbála.

 

„Vážení hosté. Sešli jsme se dnes, abychom spojili životy Harryho a Nymfadory v jeden.“

 

Nymf mu trochu více stiskla ruku, když slyšela její jméno. Jak ona ho nenáviděla. Harry se pobaveně usmál.

 

„Bereš si Nymfadoro Tonksová zde přítomného Harryho Pottera a budeš ho milovat a ctít po zbytek života?“zeptal se Nymf Brumbál.

 

„Ano,“řekla potichu a roztřeseným hlasem Nymf.

 

Brumbál se usmál a otočil na Harryho. „A bereš si ty Harry Jamesi Pottere za manželku Nymfadoru Tonksovou  a budeš jí milovat a ctít po zbytek života?“

 

„Ano,“řekl Harry pevným hlasem.

 

Poté si vzal z připraveného tácku menší prsten, vzal Nymf ruku a na prostředníček jí navlékl zlatý prsten.

 

Nymf si vzala z tácku druhý prsten a navlíkla mu ho na prst pravé ruky. Harry se na ní usmál.

 

Poté Brumbál ještě řekl. „A nyní stvrďte vaše manželství polibkem.“

 

Když viděl Harry jak je Nymf nervózní, radši se ujmul iniciativy. Dal ruku Nymf kolem pasu a přitáhl si jí k sobě, poté se k ní naklonil. Dívali si do očí. Nymf mu dala ruku okolo krku a Harry překonal tu zbývající vzdálenost mezi nimi a políbil jí. Políbil jí jen zlehka. Poté se od sebe odtáhli a všichni začali tleskat.

 

„Představuji vám manžele Potterovi,“řekl šťastně Brumbál, aby ho všichni slyšeli.

 

Nymf se zářivě usmála. Harry jí úsměv opětoval. Poté začali přicházet gratulanti. První to byli Tonksovi. Paní Tonksová měla tváře mokré od slz a oči se jí leskly, když objímala svou dceru.

 

„Přeji vám mnoho štěstí,“řekl pan Tonks.

 

„Děkujeme,“usmál se Harry.

 

Další se k nim přiřítil Sirius. Šklebil se od ucha k uchu. Když Harryho objal, řekl mu potichu, aby ho nikdo jiný neslyšel. „S tím polibkem si se nemusel tak upejpat, ale rozumím ti jestli si to chceš nechat na později,“řekl mu se šibalským úsměvem.

 

„Sirie, mohl by si s tím přestat aspoň na mojí svatbě?“zeptal se dotčeně Harry.

 

Sirius se ale jen usmál a šel poblahopřát Nymf.

 

„Teda Tonks, pardon paní Potterová vypadáte skvěle,“řekl jí.

 

„Díky Sirie, ale co kdyby sis našel jinou oběť, já jsem už zadaná,“ukázala na svůj prsten.

 

„To bych svému kmotřenci nikdy neudělal,“řekl dotčeně.

 

Harry si všiml jak k nim jde Ron. Usmál se na něj.

 

„Pořád nemůžu pochopit, že si se fakt oženil,“křenil se na něj Ron. „Ale ta párty včera byla fakt senza.“

 

Harry se na něj varovně podíval. Nymf se se zvýšeným obočím podívala na Harryho.

 

„Včera bylo včera Rone,“řekla Nymf. „Teď je Harry můj a žádná párty beze mě mi neunikne,“slíbila Ronovi.

 

Ten se na ní překvapeně podíval. „Tak takovou tě neznám Tonks,“řekl překvapeně.

 

„Jen chráním co je moje,“řekla Nymf s úsměvem.

 

Harry to pobaveně sledoval.

 

Poté co jim všichni poblahopřáli, se hosté rozdělili na skupinky a pomocí přenášedel se přenesli na hostinu, která byla připravená na Potter-manor. Když se objevili před menším zámkem, nikdo nemohl uvěřit tomu, že je to Potter-manor. Ale skutečně to tak bylo. Ten malý domek v Godrikově dole byl jen provizorní.

 

U vrat je zastavil rytíř, který ožil hned jakmile se přiblížili.

 

„Kdo jste a proč jste sem přišli?“zeptal se jich.

 

Harry šel první a hned řekl. „Jmenuji se Harry James Potter. Jsem syn Jamese Pottera a nový majitel Potter-manor,“řekl jen.

 

Rytíř se mu poklonil a otevřel vrata, aby mohli vejít. Ještě než Nymf stačila udělat jediný krok, vyzvedl jí Harry do náruče a až s ní prošel vraty. Nymf překvapením vyjekla a rychle se ho chytila kolem krku. Sirius se pobaveně usmál  stejně jako většina hostů.

 

„Co to děláš?“zeptala se Nymf Harryho.

 

„Ctím tradice,“řekl jí usměvavě Harry.

 

Nymf se rozhlížela po nádherném sídle.

 

„Jestli budeš chtít, zítra ti to tu ukážu,“slíbil jí Harry. „Jenom doufám, že se neztratíme. Sám jsem tu byl jen dvakrát,“řekl s úsměvem.

 

Nymf se zasmála. „Tak to mě naprosto uklidňuje pane Pottere.“

 

„To by nemělo. Protože se tu fakt nevyznám,“varoval jí Harry.

 

„Ale zato mě zase uklidňuje, že tu máme spoustu domácích skřítků, kteří by nás v případě, že bychom se ztratili, dostali na správný místo,“zasmál se Harry.

 

Vešli do velikého sálu, kde byly přichystané stoly. Harry a Nymf si sedli doprostřed. Vedle Harryho seděl Sirius a Remus a vedle Tonks její rodiče.

 

Začala hrát hudba a Harry se zvedl a nabídl Nymf rámě. Ta se do Harryho zavěsila a vyšla s ním na taneční parket. Harry vzal ruce Nymf a dal si je kolem krku. Sám dal své ruce kolem jejího pasu a přitáhl jí k sobě tak těsně, že sotva mohla dýchat. Snažil se aby to pro ostatní vypadalo, že jsou zamilovaní a navíc se sám snažil nějak najít k Nymf cestu. Byla to skvělá, vtipná, krásná žena. Nikdy s ní nebyla nuda. Jediný zápor, který by se na ní našel byla její nemotornost, ale Harrymu to přišlo spíše roztomilé. Třeba tehdy, když mu spadla do náruče. Pousmál se při té vzpomínce. Prostě to byla bez okolků úžasná žena, takže proč by se do ní neměl zamilovat?

 

Pohybovali se v rytmu hudby a nespouštěli ze sebe oči. Jen se na sebe dívali aniž by promluvili. Jakmile píseň skončila, stáli vedle nich Tonksovi. Pan Tonks si hned převzal Nymf a Harry nabídl rámě Margaret.

 

„Jsem ráda, že nás z toho neviníš,“řekla po chvíli Margaret.

 

„Nevím z čeho bych vás měl vinit,“dělal nechápavého Harry a usmíval se.

 

„Ale víš. Z toho zasnoubení a teď i svatby. Chtěli jsme jen dobro pro naši dceru stejně jako pro tebe chtěli to nejlepší tví rodiče,“obhajovala se Margaret.

 

„Věřte mi, že vás z ničeho neviním. Možná vám časem budu vděčný, že jste mi zařídili svatbu s tak úžasnou ženou jako je Nymf,“usmál se Harry.

 

„To doufám,“oplatila mu úsměv Margaret.

 

Tanec skončil a všichni se zase usadili na místa. Pan Tonks si sjednal klid.

 

„Chtěl bych vám něco říct, ale hlavně našim novomanželům,“obrátil se na Harryho a Nymf. „Když jsme před tolika lety já, má žena, James a Lily plánovali společný život našim dětem, netušili jsme co všechno nás ještě čeká. Jsem hrozně rád, že tu teď na téhle svatbě můžu být, která se přes to všechno uskutečnila. James a Lily se na nás teď určitě dívají a doufám, že jsou stejně šťastný jako my,“řekl.

 

Harrymu vyschlo v krku a začaly mu slzet oči. Nymf si toho všimla a stiskla mu ruku, aby věděl, že je tu s ním. Harry jí stisk oplatil a vděčně se na ni podíval.

 

„Vím, že jsme tehdy jednali sobecky, když jsme za naše děti rozhodovali, ale chtěli jsme je vidět spolu šťastné. To se nám bohužel nepovedlo. Když jsem ale viděl jejich snahu jak si k sobě najít cestu, našel jsem i naději, že jednoho dne spolu šťastný budou. Na naše novomanžele, ať najdou společnou lásku,“pozvedl číši a hosté se k němu přidali.

 

„A Nymf. Chtěli bychom vnoučata,“mrkl na Harryho pan Tonks.

 

„To bohužel, ale nezáleží jenom na mě. Na to jsou potřeba dva,“řekl Harry.

 

„Proč ne. Já se tomu nebráním,“řekla překvapeně Nymf.

 

Sirius se pobaveně zasmál a mrkl na Harryho.

 

Hostina se začala blížit ke konci až někdy kolem jedenácté večer. Skřítci ukázala hostům jejich pokoje a Harry zavedl Nymf, nebo spíše zanesl k jejich osobním komnatám v druhém křídle zámku. Nymf přišlo křídlo s jejich pokoji takové více osobní. Byly tu samé světlé barvy. Harry Nymf celou cestu nesl, ale vůbec to nevypadalo, že by už nemohl.

 

„Klidně mě můžeš postavit,“řekla Nymf pobaveně. „Chodit umím sama.“

 

„Já vím, že jo, ale pustím tě až v našich pokojích poté co s tebou přejdu práh,“řekl rozhodně Harry.

 

„Kdo tě navedl do těhlech bláznivých tradic?“zajímalo Nymf.

 

„Remus,“zasmál se Harry. „Někde vytáhl starou knihu kde byly sepsány, ale vybral jsem si z nich jenom tohle. Líbilo se mi to. Je to jak ze středověku. Muž nese svou ženu v náručí až do jejich komnat,“řekl Harry s úsměvem.

 

Zastavil před nádhernými dveřmi z ebenového dřeva. Byly pootevřené. Kopnutím je otevřel a vešel dovnitř. Nymf strnula úžasem. Místnost byla osvětlená jen svíčkami rozmístěnými všude možně. Ty na podlaze, ale byly tak, že vytvářely cestičku k obrovské manželské posteli s nebesy.

 

Harry postavil Nymf na zem a zavřel za nimi dveře. Nymf si uvědomila, že to na čem stojí není jen podlaha, ale lístky růží. Byly všude. Dokonce i na posteli kde bylo z lístků růží vytvořeno srdce. Vonné svíčky tomu svou vůní dodávaly na romantičnosti. Nymf tomu nemohla uvěřit. O tomhle vždycky snila. Byla to nádhera.

 

Harry jí celou dobu pozoroval. Po chvíli k ní zezadu přišel a pošeptal jí do ucha.

 

„Nechci, aby sis myslela, že tě do něčeho nutím. Je to jen na tobě. Klidně můžu jít spát vedle. Pochopím to,“řekl jí.

 

Nymf mu byla hrozně vděčná, že to řekl. To by jen tak někdo neudělal. Otočila se k němu, aby mu viděla do tváře a řekla. „Je to naše svatební noc. Nechci jí promarnit a slíbili jsme přece mému otci vnoučata,“řekla s úsměvem.

30.04.2009 22:59:07
magie-v-obraze

Líbí se vám mé Twilight povídky?

Jasně, jsou skvělý. (4102 | 25%)
Moc ne (3992 | 25%)
Nečtu je (4037 | 25%)

Vaše nejoblíbenější povídka

HP a Láska je slepá (4588 | 6%)
HP a Nová naděje (5893 | 8%)
HP a Dětská Armáda (5328 | 7%)
HP a Změněný (5148 | 7%)
HP a Temnota se vrací (4504 | 6%)
HP a Bláznivá rodina (4557 | 6%)
HP a Boj za lásku (4513 | 6%)

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (6227 | 36%)
Ne (5593 | 32%)
Všechny postavy jsou vlastnictvím J. K. Rowlingové. Nedělám si na ně žádná práva jen na ty, které jsem vymyslela.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one