NENECHTE SE ZABÍT, NEBO HŮŘ, VYLOUČIT.

4.kapitola - Ředitel jak se patří


4.kapitola - Ředitel jak se patří

Brumbál zaplatil ochotné kadeřnici a nabídl Harrymu svou paži. Harry se jí ochotně chytil a vydal se s Brumbálem opatrně ven z Kadeřnictví. Pohled na ty dva byl skutečně komický. Přece jen se nevidí často, aby starší člověk vedl sedmnáctiletého kluka a podpíral ho aby neupadl. Po chvíli, která Harrymu připadala jako věčnost, Brumbál zastavil.

" Tak Harry a jsme tady. Brzy zase uvidíš jako dřív a možná i lépe," usmál se Brumbál a pomalu Harryho zavedl do Optiky.

" Můžu se vás na něco zeptat?" otočil se Harry k řediteli.

" Ale jistě Harry, jen se ptej," pobídl ho.

" Jen by mě zajímalo jestli bylo vůbec v historii Bradavic více ředitelů jako jsem já," řekl Harry.

" Jak to myslíš, jako jsi ty?" dělal nechápavého Brumbál.

Harry mu to ale nevěřil. Věděl, že Brumbál ví vše ještě než se stačí zeptat. " Vždyť víte. Takhle mladej a aniž by měl OVCE. Jak mohl ministr něco takového dopustit?" divil se Harry.

" Ty nemáš zrovna v lásce dějiny, viď Harry?" usmál se Brumbál, ale to nemohl Harry vidět, protože byl jeho zrak stále velmi špatný.

" Jak jste na to přišel?" zajímalo ho.

Brumbál přece nemohl vědět, že při každé hodině usne sotva přijde do třídy. Nebyl však žádná výjimka. Málokdo si vydržel dělat poznámky a neusnout. Jedině snad Hermiona, které je každoročně zachraňovala od propadnutí. Ale i ona to minulý rok vzdala. Odůvodnila to tím, že Bradavické dějiny zná mnohem lépe z knih než od profesora a že jí jako budoucí léčitelce jsou stejně k ničemu.

" Já vím o všem co se v Bradavicích děje. A to, že všichni studenti automaticky usínají jen co vejdou do třídy se ke mě dostalo již před lety," zasmál se Brumbál.

" A to vám to nevadí, že studenti jen tak celou hodinu spí?" divil se Harry.

" Zkoušel jsem studenty donutit, aby aspoň při hodinách nespali a tak jsem na hodiny chodil s nimi, abych je kontroloval. Jednou jsem však na hodině usnul sám a musel jsem uznat, že neusnout vyžaduje značnou sílu," smál se Brumbál, při té vzpomínce, jak se společně se studenty se zazvoněním vzbudil a všichni si ještě dlouho vyprávěli, že ani sám ředitel nedokáže být na hodině profesora Binse vzhůru.

" Mohl jsem samozřejmě sehnat nového profesora, ale sám vidíš, že mám práce nad hlavu, teda ty teď budeš mít práce nad hlavu a shánění profesora obrany mi každoročně zabíralo tolik času, že jsem se tímto problémem ani moc nezabýval," řekl Brumbál.

" A jen tak pro zajímavost, nejsi jediný mladý ředitel v historii Bradavic," řekl Brumbál.

" Samotní zakladatelé byli ještě téměř děti. Bylo jim osmnáct let, když nechali postavit Bradavice a již ve svých dvaceti byli vyhlášenými čaroději, ale teď bychom měli spíše řešit tvůj zrak. Později budeme mít na povídání času dost," řekl Brumbál a zavedl ho k jednomu stolu se židlemi, kde ho posadil a řekl mu, aby tu počkal, že je za chvíli zpátky.

Po chvíli se profesor vrátil i s jedním vysokým mužem, kterému, ale Harry neviděl do obličeje.

" Dobrý den přeji," pozdravil muž zvesela.

Harry mu tu veselost docela záviděl. On si připadal jak Alenka v říši divů.

" Dobrý," odvětil Harry. " Tady Harry by potřeboval nové brýle, musí být elegantní a hlavně ne žádné křiklavé barvy,"vyjmenovával Brumbál.

" Dále nějaké kontaktní čočky," dodal ještě.

" Jistě, to nebude žádný problém. Brýle budete zřejmě vybírat vy," podíval se na Brumbála.

" Jistě, ale Harry to musí samozřejmě schválit," řekl ještě, když viděl Harryho naštvaný obličej, že si nemůže ani vlastní brýle vybrat sám.

" No, brýle bych doporučoval s pouze horními obroučky. Vypadají elegantně a jsou spíše pro mladší ročníky. Barvově bych doporučoval buď hodně tmavě zelenou, která by se krásně hodila k očím, nebo klasickou jednoduchou černou. Tou nic nezkazíte a černé brýle vypadají přece jen dobře," navrhoval prodavač.

" Naprosto s vámi souhlasím. Jiné barvy by snad Harrymu ani neslušely," řekl Brumbál.

" Mohl byste je sem přinést, aby si je tady Harry mohl vyzkoušet?" zeptal se Brumbál.

" Jistě jenom se tímhle přístrojem podívám jak silné tady mladý pán bude potřebovat," řekl prodavač a za chvíli se vrátil i s přístrojem a velkou krabicí.

" Tenhle přístroj nám do minuty ukáže, jak rozsáhlé je postižení zraku a pomůže nám vybrat ty nejlepší brýle a čočky," vysvětlil prodavač.

Harry se tedy s trochou nedůvěry sednul před přístroj a čekal co se bude dít. Po chvíli řekl prodavač: " Skvělé, aspoň už víme jaké brýle vybrat."

" Ale vždyť jste s tím přístrojem ještě nic nezjistil?" divil se Harry.

" Ale zjistil mladý pane. Tenhle přístroj je tak rychlý, že jste to ani nestihl postřehnou," usmíval se na Harryho.

" Co jste tedy zjistil?" zeptal se Brumbál.

" Poškození zraku nebylo dříve tak silné, ale díky nesprávným brýlím, které tady mladý pán nosil se mu zrak ještě více zhoršil."

" Není to však zase až tak moc hrozné," uklidňoval je.

" Brýle by jsme pro vás měli sehnat bez problémů," řekl a vyndal z kufru troje brýle.

Jedny byly celé černé, druhé smaragdově zelené a poslední rudé. Harrymu se nejvíce zamlouvaly ty smaragdové, ale i ostatní vypadaly velice elegantně.Harry si je postupně všechny vyzkoušel a všechny mu skvěle padly. Když však přišlo na rozhodování, nemohl si Harry vůbec vybrat. Nakonec to za něj vyřešil jako vždy Brumbál.

" Myslím si, že na tom nejsme zase až tak špatně, abychom si nemohli dovolit všechny troje. Nebo se mýlím?" podíval se na Harryho.

" Máte pravdu, aspoň mi budou skvěle ladit s oblečením," souhlasil Harry a hned si jedny nandal.

Byly to ty černé, momentálně se mu hodily nejlépe k jeho dnešní image. Podíval se do zrcadla, aby si mohl konečně pořádně prohlédnout svůj nový účes. Byl velmi překvapený. Nejen, že měl vlasy delší, jak zjistil již předtím, ale také v nich měl světle hnědé pruhy, které mu zesvětlovaly skvěle vlasy. Musel uznat, že mu to s novými brýlemi a účesem opravdu sekne.

" A jaké budete chtít ty čočky?" zeptal se prodavač.

" Bezbarvé, barevné, nebo snad stínovací?" nabízel.

" Bezbarvé," odpověděl hned pohotově Brumbál.

" Jiné bych vám ani nedoporučoval. Tady mladý pán má úžasnou barvu očí, byla by škoda jí překrývat jinou barvou," souhlasil prodavač.

Z optiky tedy odešli s balíčkem brýlí a pěkně velkou sadou bezbarvých čoček. Harry se zase cítil svobodněji, když se nemusel držet Brumbála, aby neupadl a mohl jít v klidu sám.

" Doufám, že jsi s novými brýlemi spokojený Harry?" zeptal se Brumbál.

" Ano, musím přiznat, že máte dobrý vkus," přiznal Harry.

" Zřejmě si čekal, že ti koupím, nějaké stařecké brýle s obrovskými obroučky," usmál se Brumbál.

" Tak nějak," souhlasil Harry.

" To bych ti neudělal. Musíš vypadat dobře a ne jako někdo kdo předčasně zestárl," ujišťoval ho Brumbál.

" Kam máme namířeno teď?" zajímal se Harry.

" Říkal jsem si, že když už jsme v té mudlovské části Londýna, že tu rovnou koupíme nějaké nové mudlovské oblečení," navrhl Brumbál.

" Jak chcete, ale ujišťuji vás, že žádné obchody s oblečením neznám," varoval ho Harry.

" To nevadí, já sice taky ne, ale nechal jsem si poradit," řekl Brumbál a vedl Harryho jistým krokem k jedné obrovité budově.

Již z venku to vypadalo na velmi drahý obchod, který není jen tak pro koho.

" Jste si jistý, že je to tady?" ujišťoval se Harry.

" Naprosto. Musíš přeci vypadat honosně a vkusně a ne jako nějaký přivandrovalec, Harry. Nesmíš zapomínat, že teď je hlavní jaký uděláš dojem," připomínal mu Brumbál.

Hned jak vešli dovnitř ujali se jich jeden mladý muž a žena. ,, Přejete si?" zeptala se mile žena.

" Ano, ale bude toho hodně," varoval jí Brumbál.

Harry jen protočil oči, jako že on s tímhle moc nesouhlasí. Muž se rozesmál: " Zřejmě nejsem jediný kdo nesnáší nakupování, co?"

" No to teda rozhodně ne," usmál se Harry.

" Klid, to nějak zvládneme," ujistil Harryho.

" Posaďte se a řekněte mi co všechno by jste potřebovali a mi vám to hned přineseme a vyzkoušíte si to," řekl a zavedl je k malému stolky s křesly.

" To bychom byli rádi, ale když bych vás mohl poprosit, abyste mi tykali, nějak si připadám blbě když mi vykáte," řekl se nesměle Harry.

" Na to si ale budeš muset zvyknou Harry," upozornil ho Brumbál.

" Já vím, ale s tykáním nám to hned půjde rychleji," řekl Harry.

" Jak chceš já jsem Alex a tohle je Mia," představil je .

" Těší mě, já jsem Harry,"řekl Harry.

" Připomínáš mi jednoho kluka, nejsi náhodou Potter, Harry Potter?" zeptala se Mia.

" Ano jsem, odkud mě znáte?" divil se Harry.

" No přeci z Denního věštce, je tam každou chvíli něco o tobě," řekla mu Mia.

" Takže vy jste čarodějové?" divil se Brumbál.

" Ano prodáváme jak pro mudly tak pro čaroděje, takže jestli budete potřebovat nějaké hábity, tak mi to řekněte s tím. Tohle zboží máme schované kvůli mudlům," vysvětlovala Mia.

" Skvělé aspoň to vyřídíme najednou," pochvaloval si Brumbál a i Harry byl rád, že se nemusí trmácet do dalšího velkoobchodu.

" Tak, když už jsme tohle vyřešili, řekneme vám co bychom potřebovali, teda tady Harry," řekl Brumbál.

" Jen do toho," povzbudila ho Mia a vyndala si papír a propisku, aby si vše mohla zapisovat.

" Takže nejdříve by to chtělo nějaké slušivé košile a k nim saka a kalhoty. Mohou být i kožené , ale nanejvýš černé, nebo béžové, upozorňoval jí. "

" Dále nějaké kožené, pohodlné boty, nejméně deset páru, různých druhů a barev, stejně jako ty saka a košile."

" Dále nějaká jednobarevná trička a tílka."

" To by mělo být z té mudlovské části všechno. "

" Z té čarodějné by to chtělo nějaké společenské hábity, tak patery v různých barvách a nějak zajímavě zdobené, aby se to zdobení hodilo k Bradavicím, dále pak klasické sametově černé, modré, tmavě zelené a rudé hábity od každého dva," dokončil Brumbál.

" Chceš ještě něco dodat Harry?" zeptal se Brumbál.

Harry ještě stále zaskočený tím, kolik věcí právě Brumbál Mie nadiktoval a kolik si jich bude muset vyzkoušet nevnímal.

,, Ještě bych chtěl nějaký extra hábit, ozdobný a něčím výjimečný, aby si ho hned každý všimnul, jinak mě nic nenapadá," řekl Harry.

Ten hábit chtěl na zahajovací večeři, aby udělal dojem a nechtěl, aby ho viděl Brumbál.

" Všechno vám přinesu, ale ujišťuji vás, že se tu asi dlouho zdržíte," varovala je Mia.

" Ty hábity si Harry zkoušet nemusíš, ale saka, kalhoty a boty budeš muset," řekla.

" To nějak zvládneme," povzbuzoval ho Alex, když viděl Harryho utrápený obličej.

Nakonec to ani tak hrozné nebylo. Alex s Miou Harrymu radili co mu sluší a co naopak ne. Brumbál tohle nechal na nich. Chtěl dát Harrymu trochu volnosti, aby si mohl taky něco vybrat sám. Po dvou hodinách tam odsaď odešli překvapivě bez tašek. Všech sto, nebo kolik jich vůbec měli, Harry to přestal počítat, Brumbál totiž zmenšil a dal do kapsy.

" Aspoň, že už máme to nejhorší za sebou," ulevil si Brumbál.

" Vy nemáte co říkat. Vy jste tam jenom seděl, to já jsem tam jak blbec dvě hodiny dělal módní přehlídku," ztěžoval si Harry.

" Doufám, že je to už všechno," doufal Harry.

" Skoro, ještě si skočíme do jednoho krámu se zvířaty."

" Říkal jsem ti, že ti chci nějaké nové pořídit," řekl Brumbál.

Za chvíli už stáli v obchodě a Harry přemýšlel jaké zvíře si má vybrat. Byli tu samá neobvyklá zvířata. Žádné kočky, psi , nebo sovy, ale hadi, leopardi, pumy, fénixové a další jiná stvoření.

" Myslím Harry, že by se k tobě nejvíce hodil fénix, nebo nějaký had, když máš ten hadí jazyk," navrhoval Brumbál.

" S tím fénixem souhlasím, ale bral bych spíše pumu než hada," řekl Harry.

" Pumu?" divil se Brumbál. " Jak chceš, je to tvoje volba," řekl Brumbál a společně s Harrym vybraly jednu sametově černou pumu do které se Harry hned zamiloval a krásně zlato-rudého fénixe. Harry byl šťastný, že může mít tak krásné a vznešené zvíře a odcházel z krámu s úsměvem.

 

19.07.2008 14:24:21
magie-v-obraze

Líbí se vám mé Twilight povídky?

Jasně, jsou skvělý. (4102 | 25%)
Moc ne (3992 | 25%)
Nečtu je (4037 | 25%)

Vaše nejoblíbenější povídka

HP a Láska je slepá (4588 | 6%)
HP a Nová naděje (5893 | 8%)
HP a Dětská Armáda (5328 | 7%)
HP a Změněný (5148 | 7%)
HP a Temnota se vrací (4504 | 6%)
HP a Bláznivá rodina (4557 | 6%)
HP a Boj za lásku (4513 | 6%)

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (6227 | 36%)
Ne (5593 | 32%)
Všechny postavy jsou vlastnictvím J. K. Rowlingové. Nedělám si na ně žádná práva jen na ty, které jsem vymyslela.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one