NENECHTE SE ZABÍT, NEBO HŮŘ, VYLOUČIT.


6.kapitola - První den

Brumbál Harryho přikryl a šel si taky na chvíli lehnout. Ráno se Harry probudil v křesle a překvapeně se cítil skvěle. I když spal v křesle, byl skvěle vyspaný a po dlouhé době se mu nic nezdálo. Jakmile si však vzpomněl co je dneska za den, jeho nálada spadla na bod mrazu.

,, Dobré ráno, Harry," popřál mu Brumbál, který právě vyšel ze dveří. I když toho moc nenaspal, vypadal čile a měl dobrou náladu.

Harry se mu ani nedivil, vždyť všechno své břímě hodil na něj.

,, Dobré," odpověděl Harry.

,, Ani jsem vás v noci neslyšel přicházet," řekl Harry a sundal ze sebe přikrývku a snažil se alespoň nějak upravit.

,, Ani se nedivím, už si spal," usmál se Brumbál.

,, To víte, školní řád skvěle uspává," usmál se Harry.

,, To ano," souhlasil Brumbál. ,, Měl by ses jít nahoru upravit a potom přijď do kuchyně dáme si snídani a já ti řeknu o poradě," řekl Brumbál.

,, Harry tedy vyskočil z křesla a šel nahoru do svého pokoje. V pokoji si vlezl ještě do své malé koupelny, kde se zkulturnil. I když se mu jeho nový účes ze začátku moc nezamlouval, byl rád, že už si jeho vlasy nedělají co chtějí. Z koupelny se vydal ke svému šatníku, kde si vybral svoje nové béžové kalhoty s bílou košilí a k tomu si vzal své černé brýle.Brumbál na něho již čekal u stolu a jakmile ho uviděl usmál se.

,, To nové oblečení ti opravdu sluší," řekl pochvalně.

Harry jen něco zabručel a sedl si naproti něj.

,, Tak co jste na poradě všechno probírali," zeptal se Harry a vzal si jeden toast s marmeládou.

,, Hodně jsme probírali tebe," řekl klidně Brumbál.

Harry se začal dusit a upíral na Brumbála vyděšený obličej.

,, Samozřejmě, že tvoje jméno nepadlo, ale probírali jsme tě jako nového ředitele," uklidnil ho Brumbál.

Harry se trochu uklidnil a mohl zas normálně dýchat.

,, Dále jsem nabídl Siriusovi místo učitele soubojů," řekl Brumbál.

,, Cože? Ale vždyť takový předmět se v Bradavicích ani neučí," divil se Harry.

,, No, říkal jsem si, že by se to mohlo hodit," řekl Brumbál.

,, Ale proč zrovna Sirius?" zajímalo Harryho.

,, Protože byl vychováván v rodině zasvěcené černé magii a tak ji velmi dobře zná. Tím, že černou magii tak ovládá, ví i jak se proti ní bránit a proto je to ten nejlepší kandidát," vysvětloval.

,, A Sirius to přijal?" zeptal se Harry.

,, Zezačátku se mu do toho moc nechtělo, asi se bál co by na to řekli studenti, kdyby je učil někdo kdo byl v Azkabanu, ale nakonec to přijal," řekl Brumbál s úsměvem.

,, On to přijal?" divil se Harry.

,, To jste musel být hodně přesvědčivý, že do něčeho takového Sirius šel. Vůbec si ho jako učitele nedokážu představit," usmál se Harry.

,, I když sebe jsem si taky nikdy nepředstavoval jako ředitele školy," řekl Harry již o hodně méně veseleji.

,, To je pravda, jenom doufám, že ti to nevadí, že jsem Siria přijal," zeptal se Brumbál.

,, Ne vůbec ne, budu rád, když bude v tom blázinci se mnou, ale pro příště bych byl rád o takových věcech věděl," upozornil ho Harry.

Sice se mu nelíbilo dělat ředitele, ale když už jím byl, tak chtěl alespoň vědět co se v jeho škole děje a mít přehled.

,, Jistě, příště s tebou budu tyhle věci projednávat," slíbil Brumbál.

,, Jsem rád, že se konečně chováš jako ředitel," dodal ještě s úsměvem.

,, To uvidíme večer, jak moc jsem ředitel," řekl Harry.

,, Chtěl jsem se tě zeptat Harry, jak si daleko s tou uvítací řečí," zeptal se Brumbál.

,, Moc daleko ne," řekl Harry vyhýbavě. ,, Tedy spíše nikde. Včera večer jsem se k ní nedostal a pak mě napadlo, že bych mohl zkusit zaimprovizovat. Nevím, jak na mě budou reagovat a podle jejich reakce bych něco řekl," napadlo Harryho.

,, Jak chceš Harry, to je na tobě."

,, Víte, nechtěl jsem, abych vypadal, jako nějaká cvičená opice, chci, aby mě poznali jako člověka a čaroděje a tím, že jim tam budu vyprávět, jak je pro mě nesmírná čest být ředitelem téhle školy, bych jim akorát lhal do očí," vysvětlil Harry.

,, Takhle jsem nad tím nikdy neuvažoval, ale je dobře, že nad něčím takovým přemýšlíš, že chceš, aby ti tví studenti věřili," souhlasil Brumbál.

,, Máš už připravené nějaké oblečení, jestli ne, tak by sis měl jít něco připravit, pak už na to nebude moc času," upozornil ho Brumbál.

,, Ne ještě ne, včera jsem usnul nad tím řádem, takže jsem se k tomu nedostal, ale asi máte pravdu," souhlasil Harry.

,, Přeci nechci přijít před studenty v tričku, mikině a riflích," zasmál se Harry.

,, No, bylo by to rozhodně originální," usmál se Brumbál.

,, Ale raději bych to neriskoval."

,, A Harry ještě jedna rada, vyber si něco co nebude jen elegantní, ale také bude vyjadřovat moc, měl by si svým bývalým spolužákům ukázat, že teď tu máš hlavní slovo ty, aby si nemysleli, že budeš dělat co oni budou říkat," poradil mu Brumbál.

,, Budu na to pamatovat," slíbil Harry.

Harry se tedy zvednul od snědené snídaně, tedy spíše obědu, jelikož bylo už jedenáct hodin a šel do svého pokoje, aby si vybral oblečení na večer. V pokoji otevřel svůj šatník a začal z něj vyndávat své nejlepší hábity.

První mu padl pod ruku, krásný modrý hábit, který vypadal jak noční nebe, zdobený byl jen zlehka, ale přesto vypadl úžasně. Harrymu se tahle barva moc líbila, ale řekl si, že nebude hned poprvé napodobovat styl Brumbála a tak ho dal na stranu a vrhl se na další. Další byl rudý se zlatým vyšíváním. Na zádech byl vyobrazen lev a na rukávech byli jemné ornamenty zlaté barvy. Tento hábit byl velmi elegantní, ale Harrymu přišlo, že je moc Nebelvírský. Může si ho třeba vzít na famfrpálový zápas, aby podpořil Nebelvírské družstvo, ale na dnešek se nehodil. Ještě by to mohlo urazit zbylé koleje a on si přece nechce své studenty znepřátelit.

Další hábit byl smaragdově zelený se stříbrným lemováním. Ohromně se hodil k jeho očím, ale Harry se musel stejně jako ten rudý zavrhnout. Zatímco tenhle byl moc Nebelvírský, tenhle zas byl spíše Zmijozelský. Další byl čistě bílý hábit, který na pohled vypadal, že na něm nic není, ale to byl jen klam ve tmě. Jakmile se ho dotkl sluneční paprsek, začali se na něm zjevovat krásně ozdobné ornamenty světle zlaté až žluté barvy, kterými byl celý hábit posetý. Brumbál mu ho vybral, jelikož v něm prý vypadal jako anděl. Harry se tomu usmál a dal i tento hábit na stranu. Potřeboval, jak řekl již Brumbál něco co alespoň trochu dodává autoritu a to tenhle hábit bohužel nedával.

Další, který mu padl do rukou byl černý, velice elegantně střižený hábit se stříbrným lemováním a ornamenty na krajích hábitu a rukávů. Tenhle rozhodně moc a autoritu dával velice najevo. O tom nebylo pochyb, ale Harry nechtěl nahnat studentům strach. Říkal si, že tenhle hábit by se spíše hodil na ministra a ušklíbl se.

Zbyl mu poslední. Nádherný zlatý hábit, který byl dělaný z velice jemné látky a slunce se od něj odráželo, jak od zrcadla. Na zádech byl vyobrazen drak chrlící oheň a na krajích hábitu bylo vyšívání, které tvořilo malé plamínky po celém okraji. Dále byl hábit posetý ornamenty , které byly stejně jako všechno ostatní vyšité bílou až stříbrnou barvou. Tenhle hábit se na dnešek hodil skvěle. Ukazoval smysl pro eleganci, mír a klid v duši, ale také nebojácnost, sílu a neústupnost, kterou vyjadřoval drak a plamínky ohně. Tohle všechno chtěl Harry svým studentům ukázat. Přesně takový on byl.

 

19.07.2008 14:26:16
magie-v-obraze

Líbí se vám mé Twilight povídky?

Jasně, jsou skvělý. (4102 | 25%)
Moc ne (3992 | 25%)
Nečtu je (4037 | 25%)

Vaše nejoblíbenější povídka

HP a Láska je slepá (4588 | 6%)
HP a Nová naděje (5893 | 8%)
HP a Dětská Armáda (5328 | 7%)
HP a Změněný (5148 | 7%)
HP a Temnota se vrací (4504 | 6%)
HP a Bláznivá rodina (4557 | 6%)
HP a Boj za lásku (4513 | 6%)

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (6227 | 36%)
Ne (5593 | 32%)
Všechny postavy jsou vlastnictvím J. K. Rowlingové. Nedělám si na ně žádná práva jen na ty, které jsem vymyslela.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one