NENECHTE SE ZABÍT, NEBO HŮŘ, VYLOUČIT.8.kapitola - Šok

Sotva se Harry přiblížil Velké síni, slyšel hluk studentů čekajících na nového ředitele. Tento rok se musela trochu pozměnit zahajovací večeře. Prváci v čele s profesorkou McGonagallovou přišli ještě před ním a posadili se na malé židličky vedle stolu pro učitele. Řád, který Brumbál pozval si posedal ke kolejním stolům podle toho kam dříve chodili. Harry už nebyl tak nervózní, ale přece jen ještě pořád stál přede dveřmi a snažil se zpomalit dech a své rychle bušící srdce.

Slyšel jak Brumbál řekl: ,,Jistě jste si všichni všimli, že chybí mezi námi ředitel. Přál si, abychom jenom pro tentokrát změnily zahajovací hostinu, aby se vám všem mohl představit. Je to dědic zakladatelů této školy a tak jistě musíte všichni uznat, že má právo dělat jí ředitele. Zezačátku z toho neměl vůbec radost, spíše na mě křičel a nadával a postupem času se s tím snad smířil a jistě z něm bude skvělý ředitel," dořekl Albus Brumbál.

V síni všechno ztichlo a Harry věděl, že teď je jeho chvíle, teď, nebo nikdy. Mávnutím rukou otevřel velké dveře a vešel. Všichni se jako naráz otočili ke dveřím ve kterých stál jejich nový ředitel. Zatím mu ještě neviděli do obličeje. Harry tedy pomalými kroky vešel do síně a šel mezi Nebelvírským a Zmijozelským stolem k tomu nejvýše postavenému, učitelskému. Všichni byli zticha a sledovali ho. Harry viděl v jejich tváří udivení. Vypadal velice impozantně a s pumou kráčející vedle něj a fénixem nad ním, dával dojem mocného člověka. Nejvíce překvapeně se asi tvářili jeho přátelé a učitelé. Sirius na něj nepokrytě zíral s otevřenou pusou. Harry se malinko ušklíbl a šel dál. Jeho chůze byla ladná a Brumbál ho sledoval s jiskřičkami v očích. Říkal si, že lépe už snad ani vypadat nemůže. Harry šel dál a stále nic nepřetrhlo to ticho, řekl si, že ho bude muset přerušit sám. Šel zrovna kolem míst, kde seděli Ron s Hermi. Zastavil se a pobaveně sledoval Rona s otevřenou pusou, který úplně zapomněl na to, že si ještě před chvílí ztěžoval, že kvůli němu bude později večeře.

" Pane Weasley," začal Harry, ale měl co dělat, aby se nesvalil v záchvatu smíchu.

" Když se něčemu divíte, nedávejte to tak okázale najevo," usmál se na něj Harry.

Ron, jakmile si uvědomil co tím myslí, zavřel pusu a zčervenal studem.

" Jistě pane řediteli," řekl Ron ohromeně.

Harry se na to jen usmál a šel dál. Ještě než si stoupl před všechny na vyvýšené místo, mrknul na Siriuse a ten mu oplatil stejnou mincí. Snape ho sledoval vražedným pohledem, asi si říkal, že brzy dostane výpověď, ale Harry ho nehodlal propustit, přišel by o mistra lektvarů a navíc chtěl Snapea trochu ponížit. Chtěl, aby viděl, že tady velí on. Sírius se pořád nemohl zbavit toho šoku, ale konečně mu došlo proč se jeho kmotřenec choval tak divně. Harry se ke všem otočil čelem a nejdříve si je všechny dokonale prohlédl. Nějaké obličeje vyjadřovaly překvapení, jiné radost a některé pohrdání, tím byl samozřejmě myšlen stůl Zmijozelských.

" Vidím, že je to pro vás stejný šok, jako to byl pro mě, když jsem se dozvěděl, že mám být ředitel," usmál se na ně Harry přívětivě, jelikož to odkoukal od Brumbála a věděl, že to ohromně funguje na lidi.

" Když jsem se to dozvěděl já, přímo jsem zuřil. Většina z vás si zřejmě myslí, že miluju, když jsem v novinách a hodně se o mě mluví, ale opak je pravdou. Tuhle slávu jsem vždycky nenáviděl a když mi profesor Brumbál řekl, že jsem dědic zakladatelů a tudíž musím být ředitel a postarat se o Bradavice, věděl jsem, že tím má sláva ještě vzroste. To bylo to co mě tak moc naštvalo. Vím, že bych asi měl říct, jak moc jsem pyšný, že můžu zde být, ale to by byly jen lži a já vám lhát nehodlám. Samozřejmě, že Bradavice miluju, byl to vždycky můj domov, ale být ředitelem je něco úplně jiného," řekl Harry.

" Hlavní je, abyste mi jako řediteli věřili. Abyste za mnou přišli, když budeme mít problém, nebo si budete potřebovat jen promluvit. Chci všechny ujistit, že nebudu dělat rozdíly mezi kolejemi. To, že jsem býval v Nebelvíru, neznamená, že bude mít Nebelvír větší pravomoce. Budu stejně brát jak Nebelvír, tak i Zmijozel, Havraspár a Mrzimor. Nedívám se na to, jaké vlastnosti ve vás převažují. Všichni co jste tady jste studenti Bradavické školy čar a kouzel. Jste jedna společná rodina, která je moc velká a proto musela být rozdělena na čtyři menší. Pořád jste však jedna rodina. Mrzí mě, že jsem si to neuvědomil dřív, ale v poslední době jsem musel přehodnotit hodně svých názorů, abych zde mohl stát. Chci tím říct, že u mě budete mít všichni otevřené dveře bez rozdílu kolejí," řekl Harry.

" A jakou máme jistotu, že jsi opravdu dědic zakladatelů Pottere," ušklíbl se Malfoy.

" Chcete důkazy pane Malfoyi?" otočil se na Draca Harry.

" Je jich spoustu a já bych vám je ani nemusel říkat. Nemusím se před vámi ospravedlňovat, nebo dávat důkazy své loajality. Jak jsem ale řekl, chci, abyste mě znali nejen jako ředitele, ale také jako člověka a čaroděje."

" Důkazů je spousta pane Malfoyi. Například rodokmen, který byl prostudován a zjistilo se, že je pravý, nebo mé zděděné schopnosti po předcích a nebo snad to, že mi bývalí ředitelé vzdali hold, když jsem vykročil do své kanceláře," řekl Harry pevně.

" Doufám, že vám tyto důkazy stačí. Pokud, ne nebudu vás nutit mi věřit. Nikoho z vás," obrátil se Harry na ostatní.

" Musíte mi uvěřit sami, jinak nepoznáte svého ředitele," dokončil Harry svůj proslov.

" A nyní, když jsme probrali mě, jako nového ředitele, bychom měli probrat i jiné důležité věci," řekl Harry.

" Rád bych vám představil, nového učitele Siriuse Blacka, který bude učit souboje. Po poradě s profesorem Brumbálem, jsem se rozhodl, že zavedu tento předmět do výukového programu," řekl Harry.

" Dále bych vám chtěl říct, že profesor Brumbál bude od zítřka vyučovat Obranu proti černé magii. Myslí, že lepšího učitele bych si ani nemohl přát," usmál se Harry na Brumbála.

" Školní řád vám předčítat nebudu, mohli byste mi tu usnout," usmál se Harry a mezi studenty se ozval smích.

" I když musím uznat, že se u něj skvěle usíná. Sám jsem ho musel celý přečíst v latinském originále," usmál se Harry.

" Kdybyste však přesto chtěli vědět co je zakázané, nebo naopak, najdete jeho celé znění buď u pana Filche, nebo u mě v latinském originále."

" A nyní si myslím, že bychom mohli konečně přejít k zařazování nových prváků," řekl Harry a pokynul profesorce McGonagallové, která přinesla Moudrý klobouk se stoličkou.

Harry si šel sednou na své místo v čele stolu a Sindy se usadila na vrcholu křesla. Dark si spokojeně lehnul k Harryho nohám a usnul. Profesorka dala Moudrý klobouk na stoličku a ten začal svou písní, která byla každý rok jiná.

Za dob kdy mne ušili,

mocná léta to byly,

vládli tu čtyři mágové,

kteří svět ohromili.

 

Každý měl jiné vlastnosti,

každý měl jiný dar,

něco je však spojovalo,

přátelství, moc a řád.

 

Oni přátelé byli,

to málo lidí ví,

vždyť Godrik přítel Salazara byl.

 

Godrik Roweně lásku svou pěl

Salazar zas Helze zámek stavěl.

Děti mocné měli,

jenž sílou velkou pěly.

 

Však nejsilnější z dědiců,

sedí tu přec s námi,

on moudrost má rodu Havraspár,

sílu on od Salazara má.

 

Odvahu mu Godrik do kolébky dal,

Helga svým darem mu dodala šarm.

Snad dobrým ředitelem on bude nám,

stejně jako Godrik v dávných dobách.

 

Nyní se však má slova upírají k vám,

budoucím studentům magie a čar.

Ke komu patří srdce tvé,

moudrost se možná v tobě skryje,

odvahou snad všechny ohromíš,

mír v srdce však utajíš,

nebo snad lstí se každému postavíš.

 

19.07.2008 14:28:49
magie-v-obraze

Líbí se vám mé Twilight povídky?

Jasně, jsou skvělý. (4102 | 25%)
Moc ne (3992 | 25%)
Nečtu je (4037 | 25%)

Vaše nejoblíbenější povídka

HP a Láska je slepá (4588 | 6%)
HP a Nová naděje (5893 | 8%)
HP a Dětská Armáda (5328 | 7%)
HP a Změněný (5148 | 7%)
HP a Temnota se vrací (4504 | 6%)
HP a Bláznivá rodina (4557 | 6%)
HP a Boj za lásku (4513 | 6%)

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (6227 | 36%)
Ne (5593 | 32%)
Všechny postavy jsou vlastnictvím J. K. Rowlingové. Nedělám si na ně žádná práva jen na ty, které jsem vymyslela.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one