NENECHTE SE ZABÍT, NEBO HŮŘ, VYLOUČIT.

6. kapitola

Podívejte se na galerii ke kapitolce

 

Poté co se vrátili z Prasinek, každý odešel do svého pokoje, aby se mohl převléknout na svatbu. Edward na sebe hodil košili a sako a poté si sedl na pohovku a poslouchal svojí oblíbenou hudební skupinu.

Ráno se všichni sešli v obývacím pokoji. Carlisle a Esme tam byli první. Oba vypadali skvěle. Carlisle měl béžové sako a kalhoty. Košile byla lososové barvy. Na ruce měl snubní prsten a zlaté hodinky.

Esme měla vlasy vyčesané do pracného drdólu. Měla šaty dlouhé ke kolenům kde byly sešikmené. Byly lososové barvy s bílými vyšívanými ornamenty, takže spolu s Carlislem pěkně ladili. Šaty byly kolem krku a bez výstřihu. Měla k nim boty téměř bez podpatku s bílou kabelkou a na ruce měla hodinky z bílého zlata od Carlislea a snubní prsten. Usmívala se. Svatby milovala. Vždycky si vzpomněla na tu svojí a jelikož Carlislea milovala, byla to velice šťastná vzpomínka.

 

Rosalie samozřejmě zase vypadala jako bohyně. Měla dlouhé duhové šaty také kolem krku, ale s velkým výstřihem. Šaty byly až na zem a vepředu byl velký rozparek díky kterému vynikly její štíhlé nohy. Měla stříbrné boty na podpatku, kterým se zavazování táhlo  asi dvacet centimetrů nahoru. Na ruce měla snubní prsten z bílého zlata a kolem krku stříbrný náhrdelník s nádherným stříbrným přívěškem ve tvaru kopretiny. Náušnice měla jen malé stříbrné kapičky. Vlasy si jen trochu sepnula nádhernou sponou, aby jí nepadaly do obličeje. Nebylo pochyb, že teď by se jí v kráse nikdo nevyrovnal.

 

Alice byla okouzlující jako vždycky. Své krátké hnědé vlasy měla upravené pomocí gelu do elegantního rozcuchu. Měla bílý korzet s tmavě modrou sukní ke kolenům. Stejnou modrou byl i orámován korzet. Boty byly na velice vysokém podpatku a zavazování se jí táhlo až ke kolenům. Na uších se jí houpaly asi deseticentimetrové jednoduché stříbrné náušnice a kolem krku měla stejně jednoduchý dlouhý stříbrný náhrdelník.

 

Jasper měl tmavě šedý oblek, podle Alice, aby vynikly jeho blonďaté vlasy. Oblek mu byl přesně na míru, bílá košile k tomu jen doplňovala jeho dokonalost.  Samozřejmě se držel u Alice a nemohl z ní pustit oči. Dnes totiž vypadala skutečně dobře.

 

Emmet zase pyšně stál vedle své ženy, která vypadala jako bohyně. Měl světle šedý až bílý oblek se světle modrou košilí.

Jestli ale byla Rosalie bohyně, musel být rozhodně Edward bůh, protože z něho doslova čišela dokonalá krása.

 

Alice s Rosalií mu vybraly bílý oblek, jelikož úžasně kontrastoval s jeho tmavě hnědými až černými vlasy. Byl úplně na tělo a z velice jemné látky. Kalhoty ho těsně obepínaly. Pod sakem měl téměř průhlednou bílou košili pod kterou se rýsovaly jeho svaly. Kolem krku měl náhrdelník se smaragdovým přívěškem a na jedné ruce se mu houpaly hodinky z bílého zlata, které dostal do Esme. Na druhé ruce měl prsten, kterého si velice cenil. Patřil totiž jeho lásce, ale dala mu ho, aby mu jí neustále připomínal. Podařilo se. Vždycky, když se na prsten podíval, viděl její tvář.

 

Rosalie se na něho s úsměvem podívala. I když Emmeta milovala, stále k Edwardovi cítila něco víc než jen k bratrovi. Když se dozvěděla, že má přítelkyni, vytočilo jí to. Připadalo jí jakoby jí Edward patřil a někdo se jí ho snažil ukrást.

 

„Vypadáš nádherně Rose,“řekl obdivně Edward.

 

„Nápodobně,“usmála se na něj Rose.

 

„Měli bychom vyrazit,“řekl Carlisle.

 

Každý si sedl do svého auta, které jim Carlisle během noci nějaký zázrakem obstaral přes svého starého známého.

On a Esme nastoupili do černého Mercedesu, Rose s Emmetem do červeného Kabrioletu a Edward s Alicí a Jasperem do stříbrného Volva.

Dojeli do Prasinek kde se za nimi každý otáčel. Co byste čekali. V kouzelnické vesnici není zvykem, že by tam někdo jezdil autem. Velkou bránou vjeli na pozemky Bradavic. Edward jel první a zastavil v dostatečné vzdálenosti od hradu. Svatba měla být zřejmě na pozemcích u jezera. Vylezl z auta a rozhlížel se kolem. Na tváři se mu vykouzlil úsměv.

 

„Svatba je až za hodinu, co kdybychom se prošli?“navrhla Alice.

 

„Dobře. Trochu vám to tu ukážu,“souhlasil Edward.

 

Šli podél lesa, aby na ně nebylo vidět od hradu. Edward se nechtěl ukázat dříve než to bude nutné. Alice šla trochu více do lesa, ale Edward jí zadržel.

 

„Tomu lesu se Zapovězený neříká jen tak ze srandy, Alice. Je tam spoustu tvorů černé magie a i když by nám neublížili, prozradili by nás dříve než bychom chtěli,“řekl jí potichu, ale přesto to všichni slyšeli.

 

„Jak to víš?“zajímalo jí.

 

„Nechodil jsi tam doufám ještě jako člověk, když je to tam tak nebezpečné,“řekla varovně Esme.

 

To se ozvaly její mateřské pudy. Edward se ušklíbl.

 

„Nebezpečí mě lákalo. Samozřejmě, že jsem tam byl a spousta jiných studentů, kterým profesor Snape napařil školní trest. Většinou jsme tam chodili s Hagridem, zdejším šafářem a profesorem Péče o kouzelné tvory,“vysvětloval Edward a stočil pohled k malému domku kde Hagrid bydlel.

 

„Ten profesor Snape mi je nepříjemnej a to jsem ho ještě ani nepotkal,“řekl Emmet.

 

Edward se zasmál. „Tak buď rád, že jsi nebyl u něho na hodině. Zvláštně s příjmením Potter.“

 

„Teď máš příjmení Cullen, tak ať si něco zkusí,“řekl Carlisle nebezpečně.

 

„Myslíš, že se ho bojím Carlislei?“zasmál se Edward. „To je hloupost. To spíše by se on měl bát mě.“

 

„Možná, že si tenhle rok budeš dodělávat Bradavice. Nechci, aby se stala nějaké nehoda kvůli tomu, že tě vytočil nějaký učitel lektvarů, rozumíš?“řekl Carlisle.

 

„Já ano. Můžeš jen doufat, že vycítí nebezpečí a bude se ode mě držet dál. Pro jeho vlastní dobro. Mé sebeovládání má i svoje hranice,“řekl nebezpečně Edward.

 

Emmet se zasmál. „Tak to ať je rád, že nebude mít ve třídě mě. Já nemám hranice téměř žádné.“

 

„Měli bychom se vrátit. Začínají se scházet lidé,“upozornila je Esme.

 

„Určitě mezi nimi budou novináři, tak si dávejte pozor,“varoval je Edward.

 

„Myslíš, že zajímá novináře nějaká svatba puberťáků?“zasmál se Emmet.

 

„O tom nepochybuju, nejsem sám kdo získal popularitu po Voldemortově pádu. Ron a Hermiona jsou známí jako přátelé Harryho Pottera, kteří se účastnili zničení Voldemorta. A taky můžou novináři doufat, že se na jejich svatbě objevím já jako jejich nejlepší přítel,“vyvedl je z omylu Edward.

 

„Tak to bychom je neměli zklamat,“vložil se do toho Jasper. „Kdyby něco, tak řekněme, že nebudou mít náladu na to, aby se vyptávali,“řekl tajemně, ale všichni to pochopili.

 

Rozhodným krokem vyšli k jezeru kde viděli připravené židle, stoly, květiny a všechno možné. Edward i na tu dálku mohl vidět, že právě přijela delegace Weasleyů, kteří měli jeden velký poznávací znak a to zrzavé vlasy. Rona nikde neviděl, zato ale zahlédl dlouhé vlasy Ginny. Když jí uviděl, něco uvnitř něj přeskočilo. Najednou ho zaplavil strach jak se jeho přátelé zachovají. Každou chvíli se tu mohl objevit Ron, nebo Fred či Georg a on si nebyl jistý jestli má odvahu na to jim přijít na oči. Počkali skryti u lesa dokud se všichni neusadí, nechtěli na sebe přivolávat zbytečnou pozornost ještě před obřadem, ale asi se tomu nevyhnou. Přeci jen byl Edward svědek.

24.04.2009 20:48:59
magie-v-obraze

Líbí se vám mé Twilight povídky?

Jasně, jsou skvělý. (4102 | 25%)
Moc ne (3992 | 25%)
Nečtu je (4037 | 25%)

Vaše nejoblíbenější povídka

HP a Láska je slepá (4588 | 6%)
HP a Nová naděje (5893 | 8%)
HP a Dětská Armáda (5328 | 7%)
HP a Změněný (5148 | 7%)
HP a Temnota se vrací (4504 | 6%)
HP a Bláznivá rodina (4557 | 6%)
HP a Boj za lásku (4513 | 6%)

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (6227 | 36%)
Ne (5593 | 32%)
Všechny postavy jsou vlastnictvím J. K. Rowlingové. Nedělám si na ně žádná práva jen na ty, které jsem vymyslela.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one