NENECHTE SE ZABÍT, NEBO HŮŘ, VYLOUČIT.

1. kapitola

 

Je noc. V Kvikálkově všichni spí. Opravdu všichni? Jeden chlapec, nebo spíše mladý muž ne. Sedí u okna a píše dopis svému milovanému kmotrovi Siriovi Blackovi. Denně ho sužují noční můry ve kterých ho Cedrik obviňuje ze své smrti. Místo spaní sedí nad učebnicemi a učí se nová kouzla, nebo si dělá úkoly. Noc je vlastně jediný čas, který má jen pro sebe. Ve dne ho Dursleyovic zaměstnávají natolik, že úplně zapomíná, že nějaká kouzla existují. Je to jediná věc za kterou jim může být vděčný. Díky práci zapomíná a na osudný večer na konci školního roku, kdy byl svědkem Voldemortova oživení.

 

 

Ale vraťme se k tomu dopisu. Tentokrát se Harrymu nezdála noční můra, ale zvláštní sen. Byla v něm žena, krásná žena. Připomínala mu vílu. I když měla tmavé oči nesálal z nich chlad jako u Snapea, ale důvěra a láska. Měla nádherné dlouhé blonďaté vlasy lehce vlnité. Její pokožka byla opálená a kontrastovala s barvou vlasů.

 

 

Harry nechápal proč se mu o té ženě zdá. Nikdy jí neviděl. Hrozí jí snad něco? Chce jí zabít Voldemort? Harry tedy vše o svém snu napsal v dopise Siriovi. Sirius mu minulý rok přikázal, aby mu všechny zvláštní věci napsal ať je to cokoliv. Hedvika i přes pozdní hodinu čekala u okna až její pán dopíše dopis a ona s ním bude moci odletět. Harry si myslel bůhví jak daleko Sirius není a tak moc brzy odpověď nečekal. Sirius však byl blíž než si myslel.

 

 

Rodina Blacků měla svou rezidenci v Londýně a tam nyní Sirius jako poslední dědic bydlel. Nebyl z toho zrovna nadšený, ale jak říkal Brumbál, byl tam v bezpečí a navíc díky němu mohl Brumbál dům používat jako hlavní štáb řádu. Řádu o kterém Harry neměl ani ponětí a který ho za jeho zády hlídal na každém kroku.

 

 

„ Buď opatrná Hedviko. Nyní už venku není bezpečno,“ řekl Harry a Hedvika odletěla oknem do noci.

 

 

Harry se vrátil k úkolu pro Snapea. Musel na tom být hodně špatně, když se dostal i k lektvarů.

 

 

Sirius si mezitím na Grimmauldově náměstí četl Harryho dopis a jeho tvář se začala zachmuřovat. Poznal tu ženu a věděl, že Jenofo dne tenhle okamžik přijde. Ale kvůli dobru jeho i Harryho doufal, že přijde co nejpozději. Bude ho Harry za to, že mu to neřekl dřív nenávidět? Věděl, že ho má Harry rád a on Harryho zbožňuje, ale bude to stačit k tomu, aby mu Harry odpustil?

 

 

„ Eliz,“ zavolal Sirius.

 

 

Po schodech se začali řítit nohy krásné blondýny až nakonec stála na prahu kuchyně kde seděl Sirius nad Harryho dopisem.

 

 

„ Děje se něco miláčku?“ zeptala se.

 

 

„ Přišel mi dopis,“ ukázal Sirius a podal jí ho.

 

 

„ Ale to je od Harryho,“ řekla po chvíli co poznala jeho písmo.

 

 

„ Zdálo se mu o tobě,“ usmál se Sirius.

 

 

„ Takže mu to chceš říct: Myslela jsem, že chceš počkat do jeho plnoletosti?“ řekla Elizabeth.

 

 

„ To já taky, ale zřejmě mu to budeme muset říct teď,“ řekl Sirius.

 

 

„ Ale jak. Promiň Harry, ale tvůj život je jedna velká lež?“ řekla Elizabeth. „ Sirie, já nechci aby Harry trpěl.“

 

 

„ To ani já ne,“ usmál se na ní Sirius.

 

 

„ Říkal jsem si, že by ses na chvíli s Alex přestěhovala do letního sídla a já bych pozval Harryho sem. Zná mě. Bude lepší, když mu to řeknu jenom já,“ napadlo Siria.

 

 

„ Jsi si jistý?“ zeptala se.

 

 

„ Ano, bude to tak lepší,“ řekl Sirius.

 

 

„ Dobře, tak já nám jdu sbalit,“ políbila ho Elizabeth a odešla nahoru.

 

 

Sirius se podíval jak se za ní zavírají dveře a rozhodl se Harrymu napsat hned.

 

 

Harryho vzbudilo ťukání na okno. Ospale otevřel oči, protože usnul s hlavou na stole u úkolu do lektvarů. Podíval se na okno. Byla tam Hedvika a držela v zobáku dopis. Harry tedy otevřel okno.

 

 

„ Co tady děláš tak brzy?“ podíval se na ní nechápavě.

 

 

Hedvika mu shodila na stůl dopis. Harry ihned poznal Siriovo krásné písmo a vrhl se na něj.

 

 

Harry,

Mrzí mě, že ti sny zase nedají spát. S tou ženou si nedělej starosti. Může tě ujistit, že se jí nic nestane. Chtěl bych ti nabídnout jestli by si nechtěl strávit zbytek prázdnin se mnou. Už jsme se přes rok pořádně neviděli. Mám v Londýně takový malý domek. Patřil Blackům po generace. Bohužel pro tebe nemůžu přijít sám, ale Remus by to jistě zařídil. Napiš mi obratem odpověď ať to můžu dát dyžtak vědět Removi.

 

Čmuchal

 

PS: Tohle jméno je opravdu hrozný, jak kdybych byl nějaký pes.

 

Harryho ten konec opravdu pobavil. Nejradši by skákal až ke stropu, jak měl radost, že bude moct být se svým kmotrem. Uvidí se zase s ním, po dlouhém roce. Rychle napsal na druhou stranu dopisu odpověď, že přijede rád a Hedvika musela zase odletět, i když před tím Harryho zlostně klovla do ucha.

27.03.2010 23:38:53
magie-v-obraze

Líbí se vám mé Twilight povídky?

Jasně, jsou skvělý. (4102 | 25%)
Moc ne (3992 | 25%)
Nečtu je (4037 | 25%)

Vaše nejoblíbenější povídka

HP a Láska je slepá (4588 | 6%)
HP a Nová naděje (5893 | 8%)
HP a Dětská Armáda (5328 | 7%)
HP a Změněný (5148 | 7%)
HP a Temnota se vrací (4504 | 6%)
HP a Bláznivá rodina (4557 | 6%)
HP a Boj za lásku (4513 | 6%)

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (6227 | 36%)
Ne (5593 | 32%)
Všechny postavy jsou vlastnictvím J. K. Rowlingové. Nedělám si na ně žádná práva jen na ty, které jsem vymyslela.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one