NENECHTE SE ZABÍT, NEBO HŮŘ, VYLOUČIT.

1. kapitola - Ministerstvo se štve do Bradavic DA

1. kapitola – Ministerstvo se štve do Bradavic

 

„Á zdravím vás Brumbále,“srdečně ho přivítal u sebe v pracovně Popletal. „Posaďte se, rád bych s vámi něco projednal,“ukázal mu ke křeslu.

 

„Přišel jsem jak nejrychleji to šlo. O co se jedná pane ministře?“zeptal se úplně klidně Brumbál, zatímco ministr měl do klidu daleko.

 

„Jedná se o Bradavice,“řekl prostě Popletal.

 

„To jistě, jinak bych tu nebyl,“usmíval se Brumbál.

 

Ministr se jen ušklíbl. „Zajisté. Pořád nemáte učitele obrany?“zeptal se Brumbála.

 

„Bohužel ne, ale jistě se někdo najde,“řekl klidně Brumbál., i když i jeho trápilo, že pořád nikoho nenašel.

 

„Jistě víte, že teď je pro studenty více než důležité se naučit jak se bránit. Mohli by na tom záviset jejich životy,“řekl hraně starostlivě Popletal.

 

„S tím s vámi naprosto souhlasím Kornelie,“usmál se Brumbál.

 

„Já a ostatní na ministerstvu jsme se shodli na tom, že by měli být studenti a obzvláště v Bradavicích vyučováni v boji. Pro to vám doporučuji najít si profesory, kteří budou vaše studenty vyučovat pro boj,“řekl ministr.

 

„Chcete snad ministře, abych z Bradavic udělal Bystrozorskou akademii?“zeptal se Brumbál.

 

„To zajisté ne, ale možná by pár bystrozor mohlo studenty učit v soubojích, léčitelství a jiných věcech, které se jim budou hodit,“vysvětlil Popletal.

 

„Promiňte Kornelie, ale v Bradavicích jsou děti, kterým je sotva přes deset let. Těžko takovéto děti budete učit v soubojích a léčitelství. Někteří ještě ani neví, že jsou čarodějové,“namítal Brumbál.

 

„Mrzí mě to Albusi, ale i ony se budou muset naučit to co jejich starší spolužáci. Výběr nových profesorů nechám na vás, ale pokud se vám nepodaří do měsíce najít nějaké vhodné profesory, pošlu vám tak nějaké bystrozor sám,“řekl přísně Popletal a naznačil, že jejich rozhovor skončil.

 

------------------------------------------------------------------------

Brumbál chodil zamyšlený. Nevnímal, když mu dávali Fénixové hlášení. Jenom, když se to týkalo Harryho. Vypadá to, že není sám kdo nad něčím bloumá. Podle hlášení Harry vůbec nevychází z domu a když už, tak aby osekal zahradu, nebo uklidil strýci garáž.

Brumbál se teď většinu času zdržoval na hlavním štábu Fénixova řádu a hledal v nepočetné Blackovic knihovně řešení pro svůj problém.

 

--------------------------------------------------------------------------------

Na druhém konci města v tu samou chvíli jistý Sebastian Štraus seděl ve své pracovně ve velké budově a řešil jak by mohl svému dobrému příteli Albusu Brumbálovi pomoct.

Sebastian byl ředitel na APAS kde cvičili ty nejlepší z nejlepších. Měl špehy všude, takže i k němu se Albusův problém dostal. Přemýšlel, že by ty děti šel vyučovat sám, ale byl na to už moc starý a ani se na to moc necítil a tak si zavolal své nejlepší studenty z celého světa, aby mu pomohli. Zrovna čekal než dorazí. Byli to skuteční mistři ve svých oborech. Nikdo se jim nevyrovnal.

 

Jako první dorazil Simir Dehaus. Byl to velice pohledný kluk, který vypadal na sedmnáct, i když mu bylo patnáct let stejně jako jeho kolegům. Měl delší tmavě hnědé vlasy s černými melírky. Oči hrály všemi odstíny modré. Nyní měl ale tmavě černé brýle, takže byly jeho oči schované. Hnědé kožené kalhoty a bunda s botami z dračí kůže ukazovaly na to, že má skutečně vkus.

 

„Zdravím tě Chade,“usmál se Sebastian.

 

„Mistře,“mírně se uklidil Simir.

 

Chad byla jeho přezdívka, kterou mu dali ve škole. Každý jednu dostal, aby je hned tak někdo nepoznal.

 

„Posaď se. Počkáme na tvé kolegy,“ukázal mu Sebastian na jednu ze židlí kolem stolu. Vypadalo to tu jak v kamelotu. Kulatý stůl a okolo něj v přesné vzdálenosti židle.

 

Další se dostavila Adriana Štadlová.

 

„Mistře,“uklonila se stejně jako Chad.

 

„Ahoj Chade,“usmála se.

 

Chad jí úsměv opětoval a uznale pokýval hlavou. „Sluší ti to.“

 

„Vítej Rikso,“ukázal jí na židli Sebastian.

 

Riksa byla zase její přezdívka. Měla krásné dlouhé rudé vlasy a tmavé až černé oči. Přesto byly přátelské, ale někdy taky nebezpečné, když bojovala s nepřítelem. Měla na sobě delší tmavě hnědou sukni s vysokými kozačkami a k tomu měla halenku bez rukávů.

 

Další přiběhl Alexandr Dimitějev. Spíše řečeno vpadl dovnitř a rozmázl se přede dveřmi. Chad a Riksa propukli v hurónský smích. Sebastian se jen lehce usmíval.

 

„Omlouvám se mistře, že jdu tak pozdě, ale dříve mi nic neletělo,“omlouval se Alexandr a ještě stihl hodit vražedný pohled po Chadovi a Rikse.

 

„No aspoň, že nejsem poslední,“ulevil si.

 

„To je v pořádku Flamele, posaď se,“řekl mu Sebastian a ukázal mu na další židli.

 

Flamel byla zase jeho přezdívka, kterou mu dali Chad s Riksou ještě ve škole.

Flamel byl na krátko ostříhaný blonďák se šibalskýma hnědýma očima. Měl postavu jako model. To měli sice všichni, ale se svými vlasy mezi nimi trochu vyčníval.Dnes měl na sobě maskáčové plátěné kalhoty s bílým trikem a maskáčovou bundou. Stejně jako Riksa a Chad měl na hlavě černé brýle.

 

Ani ne dvě minuty po Flamelovi vletěly dovnitř Melani Š‘had  a Kiera Downová. Něčemu se hrozně smály.

 

„Zdravím vás dámy. Grates, Deren,“usmál se Sebastian.

 

Děvčata se přestala smát a mírně se uklonila. „Mistře.“

 

„Smíme vědět čemu jste se tak smály?“zeptala se Riksa.

 

„Jasně Rikso, ty vždycky,“usmála se Deren. „Víte zrovna jsme se bavily jak jsme se dneska náhodně potkaly,“říkala Deren a stále se usmívala. „Představte si, že tady Grates nastoupila místo do letadla do Londýna, do letadla do Moskvy. No a moje letadlo letělo přestupem  v Moskvě, takže jsme se tam sešly, nebo spíše do sebe narazily. Pořád nechápu, jak sis mohla splést letadlo,“smála se Deren.

 

„Kdyby si viděla toho kluka, spletla by ses taky. Úplně mě vyvedl z míry no a místo doleva jsem zabočila doprava,“ospravedlňovala se Grates.

 

„No hlavně, že jste tady,“uklidňoval je Chad.

 

Deren alias Melani Š’had byla černovláska s vlasy rovnými jakoby jí je někdo přejel žehličkou. Měla je skutečně dokonale rovné a splývaly jí až k pasu. Oči měla modro-zelené a pleť trochu světlejší, takže kontrastovala s jejími vlasy. Dnes na sobě měla kožené šaty bez ramínek jen s korzetem a s nádherným širokým páskem a k tomu vysoké kožené kozačky. Vypadala velice sexy, tedy aspoň pro lidi tam venku. Chad a Flamel byli pro ni jako bratři a ona pro ně jako sestra, takže by si na ni nikdy nedovolili.

 

Grates alias Kiera Downová byla velice přitažlivá sexy ženy, tedy spíše dívka. Sice ne tolik jako Deren, ale i tak se po ní ohlédl každý kluk. Měla lehce vlnité hnědé vlasy se slabými pruhy rudé a černé, které jí stejně jako Deren splývaly až k pasu. Oči měla oříškově hnědé. Na Američanku měla poměrně tmavou pleť, ale to jí jen dodávalo na kráse. Měla na sobě velice krátkou černou sukni a k tomu rudou halenku s velkým výstřihem. Vše dolaďovaly ještě boty rudé barvy na vysokém podpatku.

 

„Kde je Sargon?“ohlížela se kolem sebe Deren a hledala svého kamaráda a bývalého přítele.

 

„Nevím, měl tu už být. Volal jsem ho stejně jako vás,“řekl Sebastian.

 

Ale to už Sargon vcházel dveřmi do kanceláře.

 

„No konečně. Bydlíš nejblíž a přijdeš nejdýl. Nepřipadá ti to divný?“dělala si z něj srandu Deren.

 

„Ty mít Moodyho za zadkem, tak by ses taky zpozdila,“osočil se na ní.

 

Poté se obrátil na Sebastiana. „Mistře,“řekl, ale na rozdíl do ostatních se mu neuklonil.

 

„Vítej Sargone. Konečně jsme všichni.“

 

Sargon měl krátké černé vlasy s blonďatými melírky. Neposedně mu postávaly všemi směry. Oči mu smaragdově svítily. Měl jako ostatní černé brýle, které měl nyní elegantně na hlavě. Na sobě měl kalhoty a boty z dračí kůže, bílou košili, která však byla zaplá pouze uprostřed na dva knoflíky, takže mu byla vidět vypracovaná hruď.Přes košili měl rozepnutou bundu též z dračí kůže. Velice mu to slušelo, vypadal naprosto perfektně a sexy.

 

„Když jsi říkal Sargone, že tě hlídá Moody, víš jistě, že neví o tom že si pryč?“zeptal se Sebastian.

 

„Vyčaroval jsem rychle klona a přemístil jsem se. Ten klon, ale bohužel vydrží jen dvě hodiny. Neměl jsem dostatek času vyčarovat silnějšího,“řekl Sargon.

 

„Snad to bude stačit,“povzdechl si Sebastian.

 

„Svolal jsem vás sem všechny, jelikož jste nejlepší a já potřebuju jen ty nejlepší. Albus Brumbál má problém. Musí najít profesory do Bradavic, aby připravili studenty na boj,“vysvětloval Sebastian.

 

„Ale jak mu my můžeme pomoct?“nechápal Chad.

 

Sebastian se odmlčel a významně se na ně podíval.

 

„Ó ne. Tenhle výraz se mi nelíbí,“zděsil se Chad.

 

„Ani mě ne,“přidal se Flamel.

 

„Nemyslíte si doufám to co si myslím, že si myslíte?“řekl chytře Sargon.

 

„Chci abyste šli do Bradavic a učili studenty se bránit. Nic jiného nám nezbývá pokud nechceme, aby je smrtijedi zničili jen jako přebytečný odpad,“řekl Sebastian.

 

„Ale mi nejsme profesoři,“namítal Sargon.

 

„Nevíme jak se chovat k takovým dětem,“namítala Riksa.

 

„Jsou stejně staří jako vy, někteří dokonce starší,“řekl Sebastian s úsměvem.

 

„Fyzicky možná, ale ne psychicky,“namítala Deren a Grates přikyvovala.

31.01.2009 13:32:51
magie-v-obraze

Líbí se vám mé Twilight povídky?

Jasně, jsou skvělý. (4103 | 25%)
Moc ne (3992 | 25%)
Nečtu je (4037 | 25%)

Vaše nejoblíbenější povídka

HP a Láska je slepá (4588 | 6%)
HP a Nová naděje (5893 | 8%)
HP a Dětská Armáda (5328 | 7%)
HP a Změněný (5148 | 7%)
HP a Temnota se vrací (4504 | 6%)
HP a Bláznivá rodina (4557 | 6%)
HP a Boj za lásku (4513 | 6%)

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (6228 | 36%)
Ne (5593 | 32%)
Všechny postavy jsou vlastnictvím J. K. Rowlingové. Nedělám si na ně žádná práva jen na ty, které jsem vymyslela.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one