NENECHTE SE ZABÍT, NEBO HŮŘ, VYLOUČIT.
2. kapitola

 

Harry nastoupil do dalšího školního roku, který utekl jako voda. To samé se ale nedalo říct o Siriovi. Nevěděl co má dělat. Pořád měl chuť zajet za Harry a třeba si s ním jen promluvit, ale vždycky se nějak dokázal ovládnout. Byly to pro něj neskutečně dlouhé měsíce.

Jednou ráno se konečně dočkal. Bylo 31. června a Harry měl přijet Bradavičkám expresem ze školy. Sirius se rozhodl, že pro něho zajede spolu s Jamesem a Lily. Ti proti tomu nic nenamítali. Byl to přeci jeho kmotr a i jim se hrozně po synovi stýskalo.

Když Harry vyšel z vlaku. , byl pořádně překvapený co ho tam čekalo za delegaci. Zářivě se na ně usmál a běžel k nim.

 

„Mami, tati,“obejmul rodiče.

 

„Konečně si doma,“usmála se Lily.

 

„Ahoj Sirie,“usmál se i na Siria.

 

„Zdar kmotřenče,“usmál se na něj taky Sirius a snažil se tvářit stejně uvolněně jako vždycky.

 

Sirius byl překvapený, že ho Harry taky neobejmul, ale Harry se bál co by se stalo kdyby to udělal.Již teď se mu ze Siria podlamovaly kolena a kdyby ho obejmul, ztratil by nad senou úplně kontrolu.

Pořádně si svýho kmotra prohlížel. Dnes mu to skutečně seklo. Vlasy měl rozpuštěné a spadaly mu elegantně do obličeje. Zářivě oči se na něj usmívaly plné jisker a nové energie, kterou získal jakmile uviděl Harryho.

Na sobě měl elegantní černé kalhoty s botami a košilí s delším zeleným sakem. U krku měl košili rozevřenou, takže mu byla vidět část vypracované hrudi a na krku se mu houpal řetízek s velkým P, který nosili všichni Poberti jako vzpomínku na školní léta. Stejný měl i jeho otec.

I Sirius si Harryho pořádně prohlížel. Harry jako vždycky vypadal skvěle. Nezbedné, černé havraní vlasy, zděděné po otci si dělali co chtěly, ale to vůbec nevadilo, Siriovi se to naopak moc líbilo. Zelené oči zářily stejně jako ty co ho pozorovaly.

Sirius si všiml, že Harry za ten rok vůbec nezahálel. Věděl, že hraje Harry famfrpál a měl z něho poměrně dobrou fyzičku a vypracované tělo, ale nyní mu přišlo, že zas až tak moc ho mít vypracované z famfrpálu nemohl.

Měl pravdu. Harry totiž celý rok pilně trénoval a chodil dvakrát denně běhat a taky se cvičil v šermu a bojovému umění, což se na něm pochopitelně projevilo.

Sirius nevycházel z údivu, když zahlédl jeho vypracovanou hruď přes částečně průhlednou košili. Radši rychle otočil hlavu a zvědavé se rozhlížel kolem jako by tu nikdy nebyl.

Harry se jen pousmál a zamířil k přepážce.

Po cestě mluvila jenom Lily, které svého syna vyzpovídávala, jestli mu šlo učení a nebo zase jestli něco nevyváděl.

Harry se vždycky usmál jako naprosté neviňátko a James se Siriem vždy propukli v smích až hrozila, že James nezvládne řízení a nabourá.

 

„Ale mami. Hermiona by nás přece nenechala porušovat řád,“namítal Harry. Jenom kdyby nás dokázala zastavit. No ale nakonec se k nám ještě přidala. Řekl si ještě v duchu Harry a ušklíbl se.

 

„Hermiona je z vás snad jediná rozumná,“usmála se Lily.

 

Harry chtěl něco namítnout, ale zrovna zastavili před jejich domem. Harry rychle vylezl z auta a šel si pro kufr. Sirius ho ale předběhl a už mu ho nesl do pokoje.

 

„Díky Tichošlápku,“zavolal na něj Harry.

 

Všichni si sedli v pokoji a povídali si. No teda spíš James s Harrym. Lily pořád běhala sem a tam a nosila pití a něco malého k nakousnutí. A Sirius? Ten jen sledoval Harryho uhrančivýma očima neschopen odtrhnout zrak.

Harry o něm věděl, ale nedal na sobě nic znát a dál se bal s tátou.

 

„Tak co jaký byl famfrpál?“ptal se James na to co ho nejvíce zajímalo.

 

„Ale jo skvělej. Zmijozel zase prohrál. S Dracem jako chytačem si teda moc nepomohli,“smál se Harry.

 

„No doufám, že si dělal svému rodu čest?“zeptal se varovně James.

 

„Jasně tati. Nerad to říkám, ale docela by mě zajímalo jaký to je prohrát. Já od prváku neprohrál ani jeden zápas,“zamyslel se Harry.

 

James propukl v hysterický smích.

 

„A co obrana a lektvary?“zeptala se Lily, která si k nim konečně sedla a přestala lítat všude kolem. „Doufám, že ti nedával Severus mnoho trestů,“řekla Lily.

 

„Ale vůbec ne mami. Jenom mi dal asi tak milion školních trestů, strhl dohromady nejmíň tisíc bodů a schválně mi stál za zády, abych zkazil lektvar, který jsem zrovna dělal,“řekl Harry už trochu naštvaně.

„A co obrana a lektvary?“zeptala se Lily, která si k nim konečně sedla a přestala lítat všude kolem. „Doufám, že ti nedával Severus mnoho trestů,“řekla Lily.

 

„Ale vůbec ne mami. Jenom mi dal asi tak milion školních trestů, strhl dohromady nejmíň tisíc bodů a schválně mi stál za zády, abych zkazil lektvar, který jsem zrovna dělal,“řekl Harry už trochu naštvaně.

 

To však neměl na Jamese, ze kterého ten vztek přímo sálal.

 

„Ještě si pořád stojíš za tím, že je Srabu tvůj přítel?“otočil se naštvaně na Lily.

 

„Ale on takový nebýval. Býval to skvělý kamarád. Zřejmě to bude tím, jak jste ho ve škole napadali,“řekla zaskočeně Lily.

 

„A to si to musí sakra vylívat na Harry?“obrátil se na ní znova James.

 

Na to už Lily neměla odpověď.

 

„A co obrana?“zavedla rychle řeč na jiné téma.

 

„Jo skvělý. Vždycky, když si potřebuju vyzkoušet nějaké kouzlo v praxi, tak jako kdyby to Malfoy věděl a schválně mi přijde do cesty a stane se pokusným králíkem. Člověk by řekl, že se poučí, ale on ne. Pořád mi chodil do cesty a zrovna, když jsem si potřeboval nějaké kouzlo vyzkoušet. Většinou skončil na hodinu na ošetřovně, ale jednou fakt neměl svůj den,“vyprávěl zamyšleně Harry, zatímco James a teď už i Sirius zadržovali smích as Lily jen nesouhlasně kroutila hlavou.

 

„Co se stalo?“vyzvídal James.

 

To se však do pokoje přiřítil Remus.

 

„Konečně si tady Harry,“usmíval se a hned ho šel přivítat.

 

„Ahoj Náměsíčníku,“usmál se Harry.

 

„Nerad to říkám Reme, ale jdeš zrovna nevhod, mohl by sis sednout a být zticha?“poprosil James.

 

„Co se to tu děje?“nechápal Remus.

 

„Prostě buď zticha a sedni si,“řekl James.

 

Remus tedy jen nechápavě zakroutil hlavou a sedl si vedle Harryho z druhé strany. To vyvolalo u Siria vlnu vzteky, že je Remus tak blízko Harryho.

 

„Tak povídej,“pobídl James svého syna.

 

„No prostě jsme jednou o obranu brali takový hodně složitý útočný kouzla, který dokáží najednou několik věcí. Jedno z nich mě hodně zaujalo. Byla to Malyonova kletba Mangas,“řekl Harry.

 

„Ty si na toho chlapce použil Mangas?“vyletěla Lily ze sedačky.

 

„Mami není to žádný chlapec, ale obyčejný smrtijed, který jde ve stopách svého dokonalého otce,“opravil jí Harry.

 

„Ale i tak. Tahle kletba je hodně nebezpečná,“nedala se Lily a Remus jen souhlasně přikývl.

 

„Mohl si o to sám, nejdřív jsem na něj použil Livikorpus, ale on mi oplatil Cruciátem, takže dostal co si zasloužil,“řekl naštvaně Harry.

 

Lily na něj vytřeštila oči.

 

„Cože, ten smrtijedskej Hanzlík na tebe poslal Cruciátus?“vyletěli všichni Poberti z křesel.

 

„Nic se mi nestalo, stačil jsem se mu vyhnout, zato Malfoy skončil na dva týdny na ošetřovně,“ušklíbl se Harry.

 

„Ví o tom vůbec Brumbál?“zeptala se Lily.

 

„Zřejmě ano, ale dělá, že o ničem neví,“pokrčil ramene Harry.

 

„Víte co, já si půjdu vybalit,“řekl Harry a šel k sobě do pokoje.

 

Sirius si uvědomil, že teď je jeho šance promluvit si s Jamesem bez Harryho. Nemohl to před ním již tajit. Za ten rok co byl Harry ve škole mu něco došlo. Něco čemu měl zabránit, ale teď už na to bylo pozdě.

 

„Jamesi, mohli bychom si promluvit?“zeptal se nervózně Sirius.

 

„Jasně Tochošlápku. Půjdem na terasu,“souhlasil James.

 

Sirius ho tedy následoval na terasu před dům.

 

„Tak co se děje?“zeptal se parovinu James.

 

„Já nevím jak začít?“rozhodil rukama Sirius.

 

„Zkusím ti pomoct, jedná se o nějakou ženskou?“mrknul na něj Jimmy.

 

„Tak nějak,“chytil se toho Sirius. „Víš, že nejsem jenom na holky, ale že jsme občas měl i nějakého přítele,“začal Sirius.

 

„Jo. Pamatuju si, jak jsme z toho byli všichni v šoku, že zrovna tobě se líbí i kluci. Ale nepřijde mi na tom nic špatného. Polovina kouzelnického světa žije v registrovaném partnerství s osobou stejného pohlaví,“řekl James chytře.

 

Sirius se zasmál. „Kdo ti to řekl?“zajímal se pobaveně.

 

„No přece Lily. Ta ví všechno,“řekl James s úsměvem.

 

„A pamatuješ na Harryho šestnácté narozeniny?“zeptal se Sirius.

 

„Jasně. Někam jste s Harry zmizeli a já s Lily jsme tu šíleli strachy. Do teď jsme z Harryho nedostali co jste tam vlastně takovou dobu dělali,“zasmál se James.

 

Sirius si v duchu pomyslel, že zřejmě ještě ani nepřišli na to, že má Harry tetování. Byl za to celkem rád, jelikož by ho Lily na místě zabila.

 

„No víš, ten večer jsem si něco uvědomil,“začal opatrně Sirius. „Uvědomil jsme si, že často jen tak pozoruju Harryho a že je pořád v mých myšlenkách, že se mi o něm zdá a že hrozně žárlím vždycky, když se dozvím, že má přítelkyni, nebo přítele,“řekl Sirius.

 

James pomalu začínal chápat co se mu to tady snaží Sirius naznačit, ale nechal ho dál mluvit. (opravdu pomalu, James přece nemá mozek jako Lily)

 

„Prostě jsem si uvědomil, že city, které k němu chovám nejsou takové jaké b měl mít kmotr ke svému kmotřenci,“řekl Sirius.

 

„Mohl by si to upřesnit?“trápil ho James.

 

„Snažím se ti říct Jamesi, že strašně miluju tvého syna a chtěl bych s ním strávit zbytek života,“vysypal ze sebe Sirius.

28.03.2010 00:02:17
magie-v-obraze

Líbí se vám mé Twilight povídky?

Jasně, jsou skvělý. (4102 | 25%)
Moc ne (3992 | 25%)
Nečtu je (4037 | 25%)

Vaše nejoblíbenější povídka

HP a Láska je slepá (4588 | 6%)
HP a Nová naděje (5893 | 8%)
HP a Dětská Armáda (5328 | 7%)
HP a Změněný (5148 | 7%)
HP a Temnota se vrací (4504 | 6%)
HP a Bláznivá rodina (4557 | 6%)
HP a Boj za lásku (4513 | 6%)

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (6227 | 36%)
Ne (5593 | 32%)
Všechny postavy jsou vlastnictvím J. K. Rowlingové. Nedělám si na ně žádná práva jen na ty, které jsem vymyslela.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one