NENECHTE SE ZABÍT, NEBO HŮŘ, VYLOUČIT.

Ve společenské místnosti Nebelvíru je dnes neobvyklé ticho. Dnes se totiž skládají zkoušky OVCE a Brumbál zrušil na celý den vyučování. Ti co zrovna nepsali OVCE, užívali si krásného počasí na pozemcích Bradavic.

Mezitím seděli tři nejlepší přátelé před místností zkoušejících a klepali se strachy. Byli to Harry, Ron a Hermiona. Doprovod jim dělal Sirius, které byl před rokem zbaven všech obvinění a mohl konečně zase normálně žít. Ron to zvládal poměrně dobře, nikdy nebral takovéhle věci zrovna moc vážně, zato Hermiona vypadala, že se brzy zhroutí a Harry na tom nebyl o moc lépe. Sirius se na ně díval a šklebil se od ucha k uchu. Vzpomínal jak je psal on a vůbec jim to nezáviděl. Byl to však Poberta do morku kostí a tak si užíval pohled na ty zničené tváře.

[1] Klér, 4.6.2008 22:01

V tu chvíli zavolali Hermionu, aby šla do místnosti, a tak Ron s Harrym a Siriusem osaměli. Už se začínali trošku nudit, ale v tu chvíli zavolali Harryho a Hermiona nikde, asi vyšla jiným východem. Harry vešel do místnosti a jakoby všechen strach nechal za dveřmi. Cítil se naprosto klidný. Bravurně zvládl všechny úkoly, protože to byla obrana proti černé magii, ve které vynikal. Jednou nebo dvakrát si nebyl zcela jistý, jestli kouzlo provedl správně. Zkoušející ohromen Harryho dovednostmi ho s úsměvem propustil. Harry vyšel z místnosti a u dveří ho už čekala zubící se Hermiona. Asi také dopadla dobře. Zbývalo počkat už jen na Rona...

[2] Christca, mail, web, 10.6.2008 18:10

Ron se ovšem neobjevoval...... kde může být?

[3] makaja, 14.6.2008 11:25

Najednou ze dveří vyšel zkoušejcí ze smutným výrazem. ,,Je mi to opravdu líto , ale Ronald Weasley zmařil jedno kouzlo tak že zemřel". ,, Pohřeb bude za dva dny ve dvě hodiny ".

[4] maurietka, mail, web, 17.6.2008 21:35

"Ne, to nemůlže být pravda! Co nám to tu vykládáte za blbosti?!" Harry na zkoušejícího nepokrytě zíral, prostě mu nedocházel fakt, že jeho nejlepší přítel by mohl zemřít v něšem tak triviálním,jako byly zkoušky OVCe. Ne, to nedávalo smysl. Vždyť Ron se již potkal s Voldemortem, a teď tohle. Nemožný. Koukl se na Harmionu, ta jen stála zírajíc do blba. Najednou si uvědomil tu novinu v plné realitě. Hermiona přeci chodí s Ronem, pro ni to musí být stokrát horší než pro něj. Zdrceně potřásl hlavou, ale ještě jednou se optal. "To myslíte vážně?"

[5] kikica, 18.6.2008 16:57

"No vidíte"ozvalo se z učebny"říkal jsem vám že tomu uvěří."
Harry nechápavě zíral na "mrtvého"Rona,který se řechtal od ucha k uchu.Potom se ale zhrozil a ukazoval prstem za Harryho a Hermionu.Oba dva se otočili s vytaženými hůlkami.Stál tam...

[6] maurietka, mail, web, 23.6.2008 15:28

"Pane Weasley, došla vám snad řeč?" Severus Snape měl přivřené oči zlostí,"za takovou blbinu strhávám nebelvíru patnáct bodů a může te být ještě rád že..""Ahoj Skrebusi, starý příteli, dlouho jseme se neviděli." do rozhovoru se vložil tichošlápek. Snapovo obočí se zkrabatilo ještě více. "Samozřejmě, že ne Blacku" nahodil děsivý úsměv"není se čemu divit víš? Já totiž na rozdíl od tebe učím tuhle bandu nemožných tupcí" ukázal na naše známé trio"zatímco ty,se válíš v díře Azkabanského vězení" Jeho úsměv se ještě rozšířil. "Ty...

[7] Mančí, 16.7.2008 10:22

"Ty si myslíš, že my řád měl takovou pohodíčku jako ty? Ne, Blacku, ošklivě se pleteš...My jsme tu museli riskovat život při ochraně Pottera, když se jeho milovaný kmotříček po útěku z Azkabanu skrýval búhví kde!!!" jeho tvář, která při jeho projevu brunátněla se náhle projasnila :"Ale teď už je všemu konec, Pottere, prosím přijďte potom do mé kanceláře...Promluvíme si o vašem dalším studiu lektvarů," a s tím odkráčel směrem ke sklepení. Ron se na něj ohromeně podíval:"Co to mektal? Ty přece nechceš studovat lektvary ne?"ale když viděl Harryho vážnou tvář, tak se zakabonil. " Ty chceš zahodit skvělou budoucnost bystrozora tím, že se budeš učit u Snapa?!To si ze mě děláš..." "Rone"okřikla ho Hermiona" nepromluvíme si o tom v klidu?" ´"Ne, není si o čem promluvit, profesor mi tuhle nabídku dal už před mnoha měsíci, měl jsem čas si to rozmyslet a nyní vím co chci. Já chci..."

[8] Abby, 16.7.2008 20:03

"Já chci jít na jednu školu do Holandska."
"Myslíš na Sigšedovu akademii?"
"Ano, Hermiono, tam."
"Tak to tě chápu."
"Ale já ne, co je na té škole tak zvláštního?"
"je to jedna z nejlepších a nejprestižnějších škol na světě. Když ji vystuduješ není z tebe jen bystrozor, ale i léčitel. A to nejlepší na světě. Je to ovšem velmi náročné."
"Přesně tak."
"Jak o tom tak přemýšlím, nemáte ještě jedno místo v semináři lektvarů, profesore?"
"Proč?"
"Už strašně dlouho mne tato škola láká."

[9] Mančí, 17.7.2008 09:10

"Slečno Grangerová, vybral jsem si Pottera, protože v něm vydím více nadání pro tuhle válku než ve vás...vy budete při rozhodující bitvě někde sedět za stolem v teploučku a budete leštit odznaky Spožůs, zatímco Potter bude stát tváří v tvář Pánovi zla!" řekl jedovatě Snape.
"Nemluvte takhle s mými přáteli,"zařval na něj Harry.
"Pane Pottere jsem dost starý, abych věděl, jak se ke studentům- z Nebelvíru- chovat, o vašem trestu si promluvíme později. Takovouhle nehoráznou drzost nemohu přehlédnout."
"Co mu chceš udělat Srabusi?!" zeptal se výhružně Sirius.
"To nech na mě Blacku. A mimochodem, Pottere, jako můj učedník budete bydlet v mé soukromé rezidenci ve sklepení. Budu vás mít neustále pod dohledem a vězte, že až vyjdete, budete z uchazečů na Sigšedovu akademii nejlepší." A S TÍM ODKRÁČEL DO SKLEPENÍ!!!
"Hary jsi si jistý, že to chceš?" zeptal se Sirius.
Harry neodpověděl, protože si všiml,že Hermiona zmizela...

[10] Abby, 17.7.2008 22:28

"Ano. Chci porazit Voldemorta jednou pro vždy a pokud možno přežít."
"Dobře, jak myslíš."
"To ale neznamená, že přestávám být vaším přítelem."
"Tak proč chceš být radši s tímhle netopýrem, který uráží tvé přátele?"
"Rone, pochop konečně, že mne vadá, když vás někdo urazí. Ale pokud si mám vybrat mezi urážkou, nebo tím, že vás Voldemort umučí k smrti, volím urážku."
Ron se mírně začervenal: "Jasně. Promiň, Harry."
"Dobře. Vyřiď prosím Hermioně, že je mi to líto."

[11] Mančí, 18.7.2008 11:54

Pozdě večer seděl Harry sám v setmělé společenské místnosti a přemýšlel nad následujícími měsíci ve Snapeově rezidenci. Bude tam trávit i prázdniny, aby byl nejlepší.
Z proudu myšlenek ho vytrhl Ron, který se z venčí přiřítil do věže. "Hary, nemůžu najít Hermionu. Zmizela, když jí Snape řekl, že je totálně blbá."
"Nebuď hloupý, Rone. Přece neřekl,že je blbá, to slovo by nepoužil. Řekl jí hrozné věci, ale ne tohle."
"To je jedno, musíme jí jít najít," pípl nešťastně Ron.
"OK, počkej, dojdu pro Pobertův plánek...najdeme ji neboj."
Trvalo jim drahnou chvíli, než zjistili, že Hermiona na plánku není. "Kam mohla jít?"rozplakal se napůl zhroucený Ron.
"Nevím, ale vím, kdo nám pomůže. Jdeme za...."

1. komentářová povídka 2/2

Líbí se vám mé Twilight povídky?

Jasně, jsou skvělý. (4103 | 25%)
Moc ne (3992 | 25%)
Nečtu je (4037 | 25%)

Vaše nejoblíbenější povídka

HP a Láska je slepá (4588 | 6%)
HP a Nová naděje (5893 | 8%)
HP a Dětská Armáda (5328 | 7%)
HP a Změněný (5148 | 7%)
HP a Temnota se vrací (4504 | 6%)
HP a Bláznivá rodina (4557 | 6%)
HP a Boj za lásku (4513 | 6%)

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (6228 | 36%)
Ne (5593 | 32%)
Všechny postavy jsou vlastnictvím J. K. Rowlingové. Nedělám si na ně žádná práva jen na ty, které jsem vymyslela.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one