NENECHTE SE ZABÍT, NEBO HŮŘ, VYLOUČIT.

Domem se ozýval dětský pláč. To se právě Lily Potterové narodil syn, Harry. James štěstím jenom zářil a Lily se i přes únavu usmívala. Jakmile se o tom dozvěděli zbylí Poberti, přiklusali, aby by se podívali na syna svého nejlepšího přítele. Moc jim to přáli. V téhle době , která nebyla zrovna šťastná jim to zas vrátí sílu nejen do života, ale i do boje. Na válku však nikdo nemyslel. Nyní si všichni užívali radosti, která se vrátila do domu Potterů. ,, No Jamesi, nevím jak to děláš, ale tvůj syn je jak tvoje dvojče," smál se Sirius. ,, To víš, na to musíš mít talent a krásnou milující ženu," zářil James štěstím. Lily se na něj zářivě usmála s Harrym v ruce, který její náladu nesdílel. Plakal jako pominutý. James se Siriusem se k němu zároveň rozeběhli. Sirius tam byl ale dřív a jakmile ho Harry uviděl přestal plakat a usmíval. ,, Jamesi, jsi si jistý, že jsi jeho otec?" zeptal se Sirius vážně. Lily ho zpražila pohledem , ale jakmile uviděla Jamesův výraz rozesmála se. , ,No ty jeho otec nejsi určitě, Lily je dost rozumná na to, aby si nezačala s někým jako jsi ty, který střídá holky jako bačkory," řekl Remus a Petr se po jeho poznámce zasmál. ,, Remus má pravdu a navíc, je Harry opravdu jako moje dvojče. Viď zlato," usmál se James na Harryho.

Najednou zazvonil zvonek u dveří. ,, Ty jsi někoho zval, Jamesi?" divila se Lily. ,, Ne, nezval to musí být někdo z řádu, dojdu se podívat," řekl James a odběhl z místnosti. Na jeho místo hned usedl Sirius a začal na malého Harryho dělat různé obličeje. Ten se smál a vesele mával svýma malinkýma ručičkama.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

,, Dobrý večer Jamesi, doufám, že neruším," zeptal se vesele Brumbál, když viděl Jamesův zářivý obličej. ,, Vy nikdy Brumbále, pojďte dál," pobídl ho. Ze zhora se ozýval dětský smích a Brumbál se zastavil uprostřed pohybu. ,, Ták vás už se s Lily narodil synek?" poznamenal Brumbál. ,, Ano, Lily je s Remusem, Petrem a Siriem nahoře," řekl James pyšně. ,, Tak to vám moc blahopřeji. Vím, že to není zrovna vhodná doba, ale chtěl bych s vámi něco probrat ohledně vašeho syna," řekl Brumbál již méně veseleji. ,, Ale jistě, pokud jde o mého syna," řekl James a posadil se. ,, Jamesi, před nedávnem byla vyslovena věštba, která přesně pasuje na vašeho syna, říká se v ní, že Harry porazí pána zla a pomůže nám vyhrát válku," řekl Brumbál. ,, Můj syn?" vykřikl James. ,, Ale vždyť je to jen malé stvoření, které ještě neudrží ani hůlku, jak by mohl porazit nejmocnějšího černokněžníka všech dob?" divil se James. ,, To nevím Jamesi, ale věštba mluví jasně. Vím, že s tím nebudeš souhlasit Jamesi, ale budu si muset vzít Harryho k sobě a učit ho všemu co umím. Musí být silný a proto se bude učit magii již od mládí a vtom mu můžu pomoci jen já," řekl Brumbál co m uleželo na srdci. ,, Ale vy se přeci nemůžete starat o nemluvně," řekl James. ,, Neříkám, že si k sobě vezmu Harryho hned teď, ale až mu bude šest let a bude schopný se vzdělávat, vezmu si ho do učení já," rozhodl Brumbál. ,, Záleží na něm mnoho životů Jamesi, to snad víš."

,, Ale já nechci přijít o svého syna," řekl smutně James. ,, Ale ty ani Lily o něj nepřijdete, budete ho moc navštěvovat kdykoliv budete chtít," ujistil ho Brumbál. ,, Budu to muset nějak vysvětlit Lily, ale jak?" zeptal se sklíčeně James. ,, To nechám na tobě," řekl Brumbál a odešel.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

O ŠEST LET POZDĚJI:

Komentáře

[1] manik, web, 7.5.2008 06:55

"Harry JAmesi Potter!" celým domem otřásl rozzuřený výkřik a chlapec, který až doteď seděl na židli z ní leknutím spadl a vyděšeně se rozhlížel okolo sebe, netrvalo dlouho a k jeho pokoji se s hlasitým dupáním přiřítila rudovlasá žena a rozzuřeně rozrazila dveře, HArry ihned nasadil naprosto nevinný úsměv
"Ahoj, mami, copak se-"
"Nechceš mi říct co to k sakru má znamenat?!" překřikla ho Lily a s nepříčetným výrazem v tváři jej táhla ze schodů dolů. zastavili se až před obvákem, který byl naprosto k nepoznámí

[2] Blowna (admin), mail, web, 8.5.2008 14:08

Všude byly rozházené věci, velká lampa kterou dostali James a lyli od Siria k Vánocům, byla přelomená vejpůl.
"Takhle to dál nejde. S koštětem budeš lítat jedině venku." Řekla Lyl rozzuřeně." Nebyl dobrý nápad Jamesi, aby jsme mu to koště dovolili. Jsou přeci jiné a hezčí hračky než koště." řekla už klidněji." Lyli to koště dostal od Brumbála, nemůžeme mu ho jen tak zakázat. A přece je dobré, když už teď se na něm učí létat bude mít náskok." Utěšoval ji James.
"Lyli měl bych ti něco říct."podíval se na ní James."Ano, povídej." Pobídla ho Lyli." Víš brumbál se bojí, že náš syn by mohl být vyvolený." pokračoval James."Jak to myslíš vyvolený." Opáčila se Lyli." Když se Harry narodil, pamatuješ přišel Brumbál a pověděl mi o věštbě. Říká se v ní že Harry porazí pána zla a pomůže nám tak vyhrát válku.Vím, že to co sem teď řekl a řeknu, že z toho nebudeš nadšená, ale je to pro Harryho dobro. Brumbál by si chtěl vzít Harryho do učení. Naučí ho všemu, aby pána zla porazil."

[3] Berninka - admin.2., 8.5.2008 14:29

"Co?"křičela nepříčetně Lyli."Ty si se asi zbláznil. Je to náš syn, já ho nenechám u Brumbála."
"Ale Lil, Brumbál se o něj postará daleko lépe nž my, vždyť je to největší čaroděj všech dob,"uklidňoval jí James. "Já tě nepoznává Jamesi Pottere, ty chceš někomu dát dvé dítě? Brumbál chce z Harryho udělat jen dobrého vojáka a to je všechno, nezáleží mu n a něm,"křičela na Jamese.

[4] Klér, 4.6.2008 21:51

James čekal prudkou reakci, ale ne tolik prudkou. Trochu ho to zaskočilo. Samozřejmně mu také nebylo příjemné, že by měl být jeho syn někde daleko od něj, ale na druhou stranu se mu nechtělo odporovat Brumbálovi. Byl to mocný kouzelník, který to určitě myslel dobře. James vůbec nevěděl co má dělat a tak tomu nechal volný průběh, alespoň prozatím.
Opravdu bylo dobré, že se James konečně odhodlal říci to Lily, protože hned příští den se k nim domů s hlasitým prásk přemístil Brumbál...

[5] makaja, 14.6.2008 11:30

,,Rozmyslel jsem si to, Harryho si k sobě nevezmu, budete ho učit vy podle těchto knih". Mávl húlkou a před ním se objevilo asi 500 knih. ,,Tak přeji hodně štěstí v učení". Usmál se a zmizel.

[6] nazde, http://nazde.blog.cz, 22.6.2008 08:57

"To si dělá srandu! To ho jako máme učit podle tohohle?!" řekla výhružným hlasem Lil a ukázala na hromadu rozpadajících se knih. "To mě ani nenapadne, to ho radši budu učit to co umím. Doufám že ty Jamesi, ho budeš v první řadě učit to co umíš." Lil byla vytočená, až byla nepříčetná. Harry na ni vyjeveně zíral. "Mami uklidni se, to bude dobrý" " Harry Jamesi Pottere. Co tady děláš, už před půl hodinou jsem tě poslala do pokoje"

[7] maurietka, mail, web, 24.6.2008 18:24

"Ale mamí" Protáhl Harry poněvadž do pokoje se mu opravdu nechtělo. "Žádný ale, prostě tam pudeš a basta fidli!" Lil se ještě nevzpamatovala z Brumbálovi návštěvi. "No tak zlato, uklidni se. A ty mazej, Harry." Vložil se do rozhovoru James. Chlapec hodil na rodiče ublíženou grimasu a s brbláním pod nosem vyklidil pole. "To bychom měli. Ale co s tím?" Otočila se Lily k polorozpadlým knihám. "No, nic nám to neudělá, když je prostudujem." uvažoval James.

[8] Abby, 14.7.2008 19:59

"Já toho Brumbála roztrhnu! nikdy jsem nepřečetl tolik knih jako za tento týden."
"Bylo to vyčerpávající, ale rozhodně lepší, než aby si ho někam odvedl."
"To máš pravdu, ale jestli má opravdu porazit Voldemorta, měl by výcvik začít co nejdřív."
"Souhlasím. Měli bychom mu sestavit nějaký rozvrh."

[9] Mančí, 16.7.2008 10:33

"Bože Lil, vždyť víš, jak nenávidím pravidla...jak to teda má zvládnout Harry, vždyť ani nesmí mít hůlku...ministerstvo by nás stáhlo z kůže," podíval se na ni nešťastně James."Klídek, Jamesi, víš, že já jsem byla vždycky lepší v dodržování rozvrhu...s tou hůlkou to pořešíme...myslím, že na půdě v těch krabicích po tvých rodičích určitě nějaká hůlka zbyla." "Máš pravdu!!" vykřikl James a vrhl se ke schodům. V tom se ale zarazil. "Neslyšela jsi něco, Lil?" "Ne, proč? Sem se nikdo nedostane, vždyť je ten dům pod Fideliem"odpověděla Lil. Najednou se rozrazily dveře a v nich stál:.....

[10] Abby, 16.7.2008 19:52

Najednou se rozrazily dveře a v nich stál Voldemort.
"Lil schovej Harryho, rychle."
Lil se otočila a běžela ke schodů. Nad hlavou ji však prolétla kletba, zasáhla schodiště, které se s duněním zřítilo. James sesílal na Voldyho všelijaké kletby, aby ho zabavil.Lili zděšeně pozorovala souboj a přemýšlela, jak by se dostala nahoru za Harrym.

[11] Mančí, 17.7.2008 08:52

Najednou ji to napadlo: Harryho koště...běžela do obýváku a pak vylétla do patra k dětskému pokoji. "Harry" vykřikla zoufale. "Co je mami?"zeptal se chlapec překvapeně. "Pojď sem a hned!" Chytila malého chlapce a přemístila se s ním pryč. Vynořili se před Bradavickými pozemky a vešli dovnitř ochraných kouzel. Brumbál je přijal dost překvapeně a Lil začala vysvětlovat, cítila se hrozně. Co když je její manžel mrtvý? "Lil, uklidni se. Už jsem tam poslal bystrozory řádu. Zachránila jsi Harryho, to je hlavní." "Brumbále, vždyť vy Harryho použijete jenom jako vojáka...můj manžel je teď možná mrtvý a vy myslíte na válku!!!Že se nestydíte vy..."

[12] Abby, 17.7.2008 22:38

"No tak ukliďni se Lil. Myslím samozřejmě i na Jamese, ale Harry to jednou celé skončí."
"Já to vím, ale nikdy se s tím nesmířím!"
"To by nezvládl nikdo. Proto, jestli se James nevrátí půjdete ke mně oba dva. Ty i Harry."
"Jak velkorysá nabídka. Ale James se vrátí, musí!"

[13] Mančí, 18.7.2008 11:03

Najednou někdo zaklepal na dveře Brumbálovy kanceláře. Všichni v místnosti sebou trhli, ale byla to jen profesorka MgGonagalová. "Přišel sem Kingsley Pastorek Albusi. Prý má pro tebe důležité zprá..."¨
"Na složité úvody není čas, Brumbále byl jsem v tom domě- nebo spíš v tom, co z něj zbylo." Řekl Kingsley. Lil vykřikla a omdlela, ale Kingsley si jí nevšímal a pokračoval:"Jamese jsme nikde nenašli, ale byl tam vzkaz: Vydejte mi Vyvoleného a vrátím vám Jamese- živého a v rámci možností nepoškozeného."
"BOže to je hrozné," zalapaly po dechu Minerva a znovu probraná Lil.
"Co budeme dělat, Albusi?" zeptala se Minerva a objímala plačící Lil.
"Musíme kontaktovat Severuse, jen ten mu může pomoci." odpověděl Brumbál.
"Ale Brumbále nebuďte směšný, Snape vždy mého muže nenáviděl." řekla Lil.
"Když je to pro tebe Lilian, udělám cokoli," řekl ledový hlas za nimi. Byl to Snape...

[14] Mančí, 18.7.2008 11:03

Najednou někdo zaklepal na dveře Brumbálovy kanceláře. Všichni v místnosti sebou trhli, ale byla to jen profesorka MgGonagalová. "Přišel sem Kingsley Pastorek Albusi. Prý má pro tebe důležité zprá..."¨
"Na složité úvody není čas, Brumbále byl jsem v tom domě- nebo spíš v tom, co z něj zbylo." Řekl Kingsley. Lil vykřikla a omdlela, ale Kingsley si jí nevšímal a pokračoval:"Jamese jsme nikde nenašli, ale byl tam vzkaz: Vydejte mi Vyvoleného a vrátím vám Jamese- živého a v rámci možností nepoškozeného."
"BOže to je hrozné," zalapaly po dechu Minerva a znovu probraná Lil.
"Co budeme dělat, Albusi?" zeptala se Minerva a objímala plačící Lil.
"Musíme kontaktovat Severuse, jen ten mu může pomoci." odpověděl Brumbál.
"Ale Brumbále nebuďte směšný, Snape vždy mého muže nenáviděl." řekla Lil.
"Když je to pro tebe Lilian, udělám cokoli," řekl ledový hlas za nimi. Byl to Snape...

[15] Mančí, 18.7.2008 11:44

14...I am sorry!!!

2. komentářová povídka 2/2

Líbí se vám mé Twilight povídky?

Jasně, jsou skvělý. (4103 | 25%)
Moc ne (3992 | 25%)
Nečtu je (4037 | 25%)

Vaše nejoblíbenější povídka

HP a Láska je slepá (4588 | 6%)
HP a Nová naděje (5893 | 8%)
HP a Dětská Armáda (5328 | 7%)
HP a Změněný (5148 | 7%)
HP a Temnota se vrací (4504 | 6%)
HP a Bláznivá rodina (4557 | 6%)
HP a Boj za lásku (4513 | 6%)

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (6228 | 36%)
Ne (5593 | 32%)
Všechny postavy jsou vlastnictvím J. K. Rowlingové. Nedělám si na ně žádná práva jen na ty, které jsem vymyslela.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one